Екологія

Дослідження: температура океану досягла рекордних значень

Дослідження міжнародної команди вчених показало, що температура океану досягла рекордних значень. Вони відзначили, що це доводить «незаперечне прискорення» нагрівання планети.

Світовий океан є найбільш чіткою мірою кліматичної ситуації, оскільки він поглинає понад 90% тепла, які виділяються при спалюванні викопного палива, знищення лісів і інших видах людської діяльності.

Новий аналіз показує, що за останні п’ять років вода в океанах була тепліше, ніж коли-небудь раніше. Крім того, температура в океанах б’є рекорди вже протягом десяти років. В аналізі використовуються океанічні дані з усіх наявних джерел. Велика частина інформації надходить від 3800 вільно дрейфуючих буїв, розсіяних по океанах, а також від торпедних батитермографів.

Отримані результати свідчать про те, що по мірі накопичення парникових газів в атмосфері океан утеплюється швидкими темпами. Швидкість цього процесу з 1987 по 2019 рік була в 4,5 рази швидше, ніж з 1955 по 1986 рік. У переважній більшості океанічних регіонів спостерігається зростання теплової енергії.

 

Ці зміни призводить до більш сильних бур і більш екстремальних погодних умов, відзначають дослідники. Крім того, вони припускають, що до кінця століття рівень моря підвищиться приблизно на метр, що призведе до переміщення 150 млн осіб по всьому світу.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть