Екологія

На Волині відкрився новий екологічний маршрут

Історико-культурний екомаршрут «Волинський спадок» відкрили у Ківерцівському національному природному парку «Цуманська пуща».

Про це у Фейсбуці повідомляють організатори екомаршруту з «Волинської фундації».

«У програмі — презентація та відкриття маршруту, екскурсія історичними пам’ятками Цумані, відвідини Цуманської пущі, переїзд до Деражного, мандрівка до ботанічної пам‘ятки природи «Горинські крутохили», — йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що маршрут має довжину приблизно 150 км. Він пролягає суміжними громадами Волинської та Рівненської областей через околиці та населеними пунктами — Цумань, Олика, Деражне, Клевань, Білів, Пересопниця.

Як повідомляло агентство «Волинський спадок» — один із найбільших екологічних маршрутів у регіоні. Сюди входять десятки пам’яток історико-культурної спадщини й об’єктів природно-заповідного фонду.

Зокрема, замки в Олиці та Клевані, храми, древні городища, заказники та ботанічні пам’ятки природи.

Значна частина маршруту прокладена в межах національного природного парку «Цуманська пуща».

Історико-культурний екомаршрут пролягає у двох географічних та етнографічних зонах Волині та Полісся. В ньому поєднано 40 об’єктів історико-культурного та природно-заповідного фонду. Це спільне надбання Великої Волині — сучасних Волинської та Рівненської областей.

Маршрут прокладено як для пішого, так і для велосипедного проходження. Він чудово підходить для сімейного активного відпочинку вихідного дня, досвідченим туристам, велосипедистам чи бігунам, які хочуть випробувати себе, отримати неповторні емоції та цікаву інформацію про історію та природу Волині.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button