Екологія

Місто майбутнього: Earth City

Компанія “JM Schivo & Associati” представила футуристичний проект – “Земне місто”(“Earth City”), покликане створити стійке міське середовище, яке не завдавало б шкоди природі. Оселитися тут зможе до 30 тисяч жителів, хоча “тут” – поняття відносне : подібні міста можуть бути побудовані практично у будь-якій кліматичній зоні, оскільки повністю забезпечують себе енергією і продуктами харчування.

Житлові і комерційні сектори розташовуватимуться під високим дахом у формі велетенського серпа – на ньому розмістяться фотоелектричні панелі. На додаток до них архітектори пропонують систему когенерації, використання геотермальної енергії і інших екологічно чистих джерел в одній генеруючій системі, яка живитиме усе місто. Мало того, вони передбачили розумне і ефективне витрачання енергії за принципом “саме вчасно”(just – in – time), коли енергія використовується тільки там і тоді, де і коли це необхідно.

Фахівці “JM Schivo & Associati” роблять ставку на ефект, при якому міські блоки інтегровані в мережу біологічних коридорів. Зелені стіни і дахи допомагають зберегти помірну температуру всередині модульних багатофункціональних будівель, кожне з яких контролюється складною інтелектуальною системою. Це дозволяє максимально збільшити ефективність використання поновлюваної енергії і зрештою задовольнити потребу міста в енергії на 100.

Не дивлячись на те, що “Earth City” обмежений в розмірах, це не робитиме його тісним та незатишним. Навпаки, планування Земного міста припускає оптимальне співвідношення між територією забудови і громадськими просторами, які визначаються структурою багатофункціональних міських кварталів. Вони матимуть різну ширину або висоту залежно від рівня складності передбачуваних функцій – комерційних, розважальних, житлових або офісних.

Оптимальна щільність забудови сприятиме розвитку тісних соціальних відносин : місцеві жителі велику частину часу знаходяться в пішохідній зоні, а для переміщення на великі відстані архітектори передбачили мережу електромобілів і громадського електричного транспорту. Так що очищати місто від вихлопних газів не доведеться: їх тут попросту не буде.

Політика стійкості, на яку націлювалися творці проекту, передбачає створення комфортного міського середовища з мінімальним споживанням природних ресурсів і збереженням місцевої біорізноманітності. Ця, на перший погляд, амбіційна мета досягається завдяки “зеленому серцю” міста, яке займає 40% території. Цей сектор забезпечуватиме жителів “Earth City” водою і частково – екологічно чистими продуктами харчування. Якщо говорити точніше, то 42 гектари, відведені під вирощування продовольчих культур, здатні задовольнити приблизно 30% потреб жителів в їжі.

Крім того, в зеленій зоні розмістяться парк, що виконуватиме суто естетичну функцію. А відразу за межами міста простягнеться лінія пляжів – так що мешканці “Земного міста” зможуть по настрою вибирати відповідний вид відпочинку. Якщо ж поглянути на зелені зарості під іншим кутом, то це ще і потужний генератор кисню – за попередніми оцінками, вони вироблятимуть приблизно 830 тонн кисню в добу, що дорівнює 27 кілограмам на кожного мешканця “Earth City”.

Екологічна міська система знаходиться в гармонії з природою, оскільки враховує місцеві кліматичні, географічні і культурні особливості – як в процесі проектування, так і на усіх етапах будівництва. Сучасні системи утилізації, розумне використання поновлюваних джерел енергії і скорочення потреби в експорті продуктів харчування в цілому забезпечує скорочення викидів вуглекислого більш ніж на 90 тисяч тонн в рік.

Натхнення: facepla.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button