Екологія

Будинок на сонячних батареях зберігає водень

Хоча сонячні панелі можуть бути використані для забезпечення будинків екологічно чистою енергією, попит на електроенергію коливається протягом дня, і часто виробляється надлишкова потужність. Нова розробка Університету Чіанг Май, як повідомляється, вирішує ці проблеми. Технологія перетворює надлишкову потужність у водень і зберігає його для подальшого використання.

За інформацією розробників проекту, компанії CNX Construction, чотири житлових будинки і кілька інших спеціально побудованих будівель, стануть першими в світі, які працюють на сонячних батареях і збереженому водні.

Щоб досягти цього, в кінцевому підсумку будуть встановлені 114 кВт фотоелектричних панелей, які генерують близько 441 кВт електроенергії в день, частковий надлишок якої буде зберігатися в двох свинцево-кислотних батареях ємністю 2000 А*год кожна.

Електролізери буде потім перетворювати додаткову надлишкову потужність у водень, розкладаючи воду за допомогою електрики. Водень буде зберігається до тих пір, поки не знадобиться, як правило, в нічний час, і в цей момент він буде конвертований назад в електрику за допомогою паливних елементів.

Компанія CNX стверджує, що система є найбільш ефективним і екологічно чистим способом зберегти вироблену енергію. Крім того, процес повністю чистий, його єдиними побічними продуктами є кисень і вода.

Читайте також: 

При повноцінній роботі, система буде в змозі виробляти водень з максимальною продуктивністю 2000 л (440 галонів) за кожну годину і може зберігати до 90000 л (19,800 гал).

Щоденна потреба в електроенергії буде в районі 200 кВт і паливні елементи зможуть зробити 120 кВт-год при повністю заповнених водневих ємностях, з легкістю покриваючи потреба в 80 квт, які будуть необхідні протягом ночі.

Для забезпечення ефективності, в будинках буде встановлена сонячна система гарячого водопостачання, це означає, що для нагріву води електрики вимагатися не буде. Крім того, будинки будуть мати подвійне заскління, товсті стіни, природну вентиляцію, ефективні вентилятори для зниження використання кондиціонування повітря, а також великі вікна і світлодіодні лампи низького енергоспоживання, щоб мінімізувати енергію, необхідну для освітлення.

Технологія тестується з наведеним навантаженням з березня. CNX повідомляє, що будівлі будуть повністю функціонувати до кінця січня.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button