Технології

ООН закликали заборонити роботів-вбивць

Глава компанії Tesla Ілон Маск, співзасновник DeepMind Мустафа Сулейман і ще більше сотні фахівців з 26 країн підписали відкритий лист Організації об’єднаних націй із закликом заборонити автономну зброю.


Автори відкритого листа стурбовані можливим початком нової гонки озброєнь і закликають докласти всіх зусиль, щоб запобігти розробці автономної зброї і захистити людей від її застосування.

«Летальна автономна зброя може стати третьою революцією в озброєнні [після появи пороху і ядерної зброї]. Одного разу виникнувши, вона дозволить збройним конфліктам розростися в більших масштабах, ніж коли-небудь, раніше, ніж людство встигне зреагувати. … У нас не так багато часу. Якщо ящик Пандори одного разу відкриється, його буде важко закрити», — йдеться в листі.

Лист було представлено на відкритті International Joint Conference on Artificial Intelligence, однієї з найбільших конференцій з проблем штучного інтелекту. Раніше, в 2015 році, також на відкритті конференції, було опубліковано схожу за тематикою лист, який на даний момент підписали понад 8000 людей, серед яких Ілон Маск, фізик Стівен Хокінг і співзасновник Apple Стів Возняк.

З текстом листа можна ознайомитися на сайті організації Future of Life Institute.

Кнопка «Наверх»
Закрыть