Технології

Стіни з нового матеріалу зроблять літню спеку більш терпимою

Дослідницька група в Кореї розробила новий матеріал для будівництва стін, який може зменшити проникнення тепла ззовні. Про результати дослідження повідомляє журнал Energy Conversion and Management.

Image by Flickr

Літня спека стає все більш нестерпною і тривалою через зміни клімату, і охолоджуюче навантаження в такі періоди зростає. Зараз ізоляція є основним рішенням для запобігання попадання тепла в будинок. Застосування додаткового матеріалу, що затримує його проникнення, може стримувати підвищення температури в приміщенні і, і собі, знизити охолоджуючу навантаження будівлі.

Команда, очолювана доктором Сарнг Ву Карнгом з відділу національних досліджень Корейського інституту науки і технологій (KIST), успішно скоротила проникнення тепла через стіни будівлі за допомогою матеріалу з фазовим переходом (PCM – phase change materials).

PCM – це матеріали, які поглинають або виділяють тепло з / в навколишнє середовище, але не змінюють температуру під час фазового переходу. Один з найпоширеніших видів таких матеріалів – парафінова олива, яка використовується для виготовлення свічок. Тверді PCM можна застосувати при будівництві стін будівлі, щоб заблокувати проникнення тепла всередину.

(А) Поперечний розріз стінки ПКМ (б) Положення вимірювання температури. Фото: Корейський інститут науки і технологій (KIST)

Команда доктора Карнга використовувала в створенні нової технології бульбашки. Ін’єкція бульбашок в нижню частину PCM під час його фазового переходу дозволило забезпечити рівномірну циркуляцію речовини в рідкій фазі.

Вчені сподіваються, що ізоляційна стіна з PCM з використанням генератора бульбашок буде сприяти зниженню кількості енергії, використовуваної для обігріву або охолодження будинку.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments