Технології

Роботи зможуть замінити обслуговуючий персонал у готелях

Роботи поступово замінюють обслуговуючий персонал у готелях, наприклад, доставляють ранкову газету, рушник або вечерю.

Нещодавно готель в Лас-Вегасі представив двох роботів – Фетча і Джета, вони стали співробітниками готелю.

Зовні вони нагадують пару собак. Це, ймовірно, обумовлено тим, що готель проводить політику, лояльну до домашніх тварин.

Електронні співробітники приходять в кімнату знову прибулого гостя і передають йому вітання і компліменти від готелю.

«Реакція на них була позитивною, — каже Мері Джуліано, генеральний менеджер готелю. — Наші гості користуються новинкою, їм подобається, що собака-робот доставляє закуски і всяку всячину прямо до них в номер».

Компанія, яка створила цих роботів, є розробником ще одного електронного співробітника: робота Relay. «Він бере на себе монотонну трудомістку задачу доставляння і надає персоналу більше часу, щоб зосередитися на гостях», — пояснює Лорен Шехтман, віце-президент компанії з маркетингу та продажу.

Деякі готелі отримують дохід від робота, стягуючи плату за доставляння предметів, які вони ніколи не пропонували гостям раніше, наприклад, кава у фойє або закуски з ринку.

Один з роботів працює в готелі в Силіконовій долині з 2015 року.

«Гості дійсно люблять його, — стверджує Анкіт Дакаль, менеджер стійки реєстрації готелю. — Він зустрічає їх біля парадного входу, люди запитують про нього, коли приїжджають. Це дійсно зручно, якщо персонал зайнятий, а гостю потрібно що-небудь, наприклад, рушник. Якщо в когось день народження, ми відправляємо робота в номер іменинника з пляшкою шампанського».

Ще роботи навчилися змішувати гостям коктейлі, перевертати гамбургери.

Це може здатися дивним, але деякі експерти вважають, що роботи скоро замінять реальних людей у багатьох готелях. Вони не беруть лікарняний і ніколи не скаржаться на роботу без вихідних.

Роботи вже працюють в готелях США, Сінгапуру, а деякі готелі у Японії майже повністю укомплектовані роботами, що дозволяє їм скоротити витрати.

Кнопка «Наверх»