Земля

Неандартальці були розумними і знали, з чого конкретно робити інструменти

З’являється все більше свідчень того, що неандертальці, які жили в Європі і Азії приблизно 40 000 років тому, були більш розумними людьми, ніж вважалося раніше. Нове дослідження з Каліфорнійського університету в Девісі показує, що неандертальці вирішили використати кістки певних тварин, щоб створити інструмент для конкретної мети — обробки шкіри.

Неандертальці залишили після себе інструмент, званий лисуар, — це шматочок тваринного ребра зі згладженим кінчиком, який використовувався для втирання шкіри тварини в його ж шкіру. Ці лисуари часто були настільки гладкі, що неможливо було визначити, від якої вони тварини, просто глянувши на них.

На цей раз вчені використовували високочутливу мас-спектрометрію для аналізу залишків колагенового білка в кістках. Метод називається ZooMS. Техніка розбиває зразки на фрагменти, які можна ідентифікувати по їх відношенню маси до заряду і використовувати для відновлення вихідної молекули.

Так виглядали інструменти неандертальців

Зазвичай цей метод містить свердління зразка з кістки. Щоб уникнути пошкодження дорогоцінних зразків, дослідники змогли вийняти зразки з пластикових контейнерів, в яких зберігалися кістки, і отримати достатньо матеріалу для проведення аналізу.

Результати показують, що кістки, з яких виготовлялися лисуари, в основному були отримані від тварин родини великої рогатої худоби, таких як бізони або зубри. Тому неандертальці вибирали для виготовлення цих знарядь ребра певних тварин.

«Я думаю, це показує, що неандертальці дійсно знали, що вони роблять. Вони навмисне підбирали ці великі ребра, коли випадково натрапили на цих тварин під час полювання, і вони, можливо, навіть довго тримали поряд з собою ці ребристі інструменти, як це було б у нас з любимим гайковим ключем або викруткою», –  твердить Наомі Мартісіус, науковий співробітник кафедри антропології

Бичачі ребра більший і жорсткіші, ніж ребра оленя, що робить їх більш придатними для важкої роботи по розтирання шкіри без зносу і поломки.

Неандертальці знали, що для виконання конкретного завдання їм потрібен дуже специфічний інструмент. Вони знаходили те, що працювало краще всього, і шукали його, щоб зробити з цього реально працюючий інструмент.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button