Земля

В Індії офіційно зареєстрована перша смерть людини від метеорита

Метеорити падають на поверхню нашої планети постійно. Однак імовірність того, що один з цих каменів космічного походження потрапить в людину, мізерно мала. Якщо вірити статистиці видання The Economist, у людини є всього 1 шанс з 74 817 414 що її життя обірветься через подібний збіг обставин. На жаль, водієві автобуса з індійського міста Веллур випав саме цей шанс.

df11e7a6c00cd7792e8fbade98596a7c
Водій автобуса, що працює в одному з індійських коледжів, став однією з чотирьох жертв падіння невеликого метеорита. Ударна хвиля від падіння була настільки великою, що в будівлі коледжу і автобусі, що стояв поблизу, вибило всі шибки, а на місці приземлення метеорита утворилася воронка діаметром близько метра. Крім водія постраждали ще троє людей, але лікарям вдалося стабілізувати їх стан, так що загиблим в інциденті вважається лише одна людина. Саме він став першою в історії офіційно зареєстрованою жертвою падіння метеорита.

ea8f7947e40d8741166a825c95f82ff3

Слідчим вдалося виявити всередині воронки невеликі фрагменти космічного тіла, а також металеві уламки, які зібрав метеорит, пробивши на своєму шляху одну з будівель. Імовірність теракту або вибуху була виключена фахівцями відразу. Жертви інциденту, а також родина загиблого водія отримають від індійської влади грошову компенсацію. В даний момент всі троє поранених перебувають під наглядом лікарів в місцевому госпіталі. Місцеві жителі стверджують, що раніше в цьому місяці в їхньому районі вже було зафіксовано падіння метеорита, однак в тому випадку ніхто не постраждав.

f92a8206ad0ceddc4ff2acce9313be75

Метеорити і їх осколки і раніше потрапляли в людей. Наприклад, один з таких зареєстрованих випадків стався 30 листопада 1954 року в американському штаті Алабама. Тоді метеорит Сулакога масою близько 4 кілограмів пробив дах будинку і рикошетом ударив жінку по руці і стегні. Потерпілій вдалося звільнитися лише сильними ударами. А в 1992 році крихітний (усього близько 3 міліметрів в діаметрі) фрагмент Мбальского метеорита вдарив хлопчика з Уганди. Завдяки тому, що він був сильно уповільнений зіткненням з деревом, дитина не постраждала.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button