Технології

Опублікована модель магнітного синтезу в найбільшому термоядерному токамаці ІТЕР

Дослідники з Національного Університету дистанційної освіти (UNED) розробили E-lite, детальну і реалістичну модель магнітного синтезу в токамаці ІТЕР.

Токамаки – пристрої, що використовують магнітні поля для утримання плазми в тороподібній камері. Вони відіграють вирішальну роль у розробці високоефективних термоядерних реакторів. ІТЕР повинен стати найбільшим ядерним токамаком у світі.

“Через обчислювальні обмеження, що існували декілька десятиліть назад, вчені працювали з використанням часткових моделей токамака ITER. Однак відтоді техніка стала потужнішою, а обчислювальні коди, які ми використовуємо, також зазнали змін, деякі з них були включені в TECF3IR”, – говорить Рафаель Хуарес, один з дослідників

Розвиток потужних комп’ютерів і кодів дозволило створити більш реалістичні й складні моделі токамака. Тому за останні кілька років дослідники в усьому світі представили ряд нових неповних моделей, які будуть використовуватися для ядерного аналізу.

Як альтернатива розглядалися також спрощені моделі, в залежності від області застосування. Проте, жодна з них не давала повного, детального уявлення про токамак: про його безпечність та якість роботи.

Опублікована модель магнітного синтезу в найбільшому термоядерному токамаке ІТЕР
Нова модель MCNP здебільшого спирається на розроблені раніше неповні моделі, включаючи так звану C-модель. Нова модель виконана у вигляді блокової конструкції з модульними частинами.

Щоб розробити його, дослідники розгорнули блочну структуру раніше розробленої С-моделі в семи примірниках. Згодом вони скорегували й переглянули модель, щоб переконатися, що вона також враховує деякі асиметрії машини.

Автори роботи довели, що створювати повну гетерогенну модель MCNP токамака ІТЕР можна нині: вона може виробляти актуальні обчислення. Крім того, вони показали, що вона буде значно більш надійною і точною, ніж часткові моделі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button