Технології

Опубліковано проект найбільшого в історії електричного літака

Дослідники стверджують, що попередні припущення про літаки на акумуляторних батареях були хибними.

Концепт E9X, розроблений голландською компанією Elysian, —  це літак з батарейним живленням, який теоретично може пролетіти до 800 км на одній зарядці.

Нещодавно стартап представив проєкт електричного пасажирського літака, який вміщує до 90 пасажирів. Компанія планує запустити його у виробництво протягом наступних 10 років.

Місткість акумуляторної батареї літака складе 360 ват-годин на кілограм. За даними Inside EVs, стандартна щільність батареї Tesla становить від 272 до 296 Вт-год/кг. Завдяки майбутнім покращенням інженери стартапу сподіваються збільшити дальність польоту літака до 1000 км.

Конструкція E9X та основна технологія в його основі заснована на співпраці зі співробітниками Делфтського технологічного університету. Вони підготували дві статті з результатами дослідження та опублікували їх у журналі Американського інституту аеронавтики та астронавтики (AIAA).

Перший документ присвячений переосмисленню припущень щодо існуючих акумуляторних технологій. У більшості публікацій вчені припускали, що літаки з акумуляторними електричними батареями придатні лише для поїздок на короткі відстані до 400 км із 19 пасажирами на борту. У результаті більшу частину реальних зусиль інженери зосередили на розробці регіональних або міжміських електричних літаків.

У статті автори дослідження припускають, що досягнення в галузі акумуляторних технологій означають, що у великих літаках можуть розміщуватися щільніші батареї. Однак відповідність проєктним специфікаціям неможлива за допомогою комерційно доступних технологій.

Дослідники також стверджують, що літаки можна спроєктувати так, щоб вони стали аеродинамічнішими, ніж вважалося раніше, тобто створювати більшу підйомну силу без збільшення опору. Вони виконали розрахунки і показали, що існує «простір проєктування», в якому щільність енергії та аеродинамічна ефективність можуть «досягти значно вищих значень, ніж часто припускають».

У другому документі вчені виклали приблизні розміри 90-місного літака E9X, який буде оснащений акумуляторами, вбудованими в крила, а також складними закінцівками крила. Спроєктований літак споживає 167 Вт-год на пасажиро-кілометр, тобто для перевезення кожного пасажира на кілометр потрібно 167 Вт. Це відповідає «впливу на навколишнє середовище значно нижче» гасу, екологічно чистого авіаційного палива eSAF або альтернатив на основі водню. Автори дослідження додали, що вплив на природу можна порівняти з впливом наземних видів транспорту, таких як сучасні електромобілі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button