Технології

Створено м’язи, які в тисячу разів сильніше людських

Американські вчені створили роботизовані м’язи, які в тисячу разів сильніше м’язів людини. Штучні м’язи здатні піднімати і кидати вантаж в 50 разів важче власної ваги.

Вся справа у використанні діоксиду ванадію. Цей матеріал володіє унікальною здатністю змінювати при нагріванні свій розмір, структуру і форму. Торсійний двигун, розроблений командою дослідників з Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі, працює за принципом людських м’язів, але набагато сильніше і швидше останніх. Ванадієві м’язи здатні метати надзвичайно важкі об’єкти на відстань, в 5 разів перевищуючих їх власну довжину, всього за 60 мілісекунд, пише британська газета Daily Mail.

Створено м'язи, які в тисячу разів сильніше людських

Незважаючи на настільки вражаючі результати, поки немає причин турбуватися з приводу повстання роботів – створені в лабораторних умовах м’язи мають мікроскопічні розміри.

“Ми створили мікробіморфну подвійну спіраль, яка працює, як сильний торсійний м’яз, що приводиться в рух теплотою фазового переходу діоксиду ванадію. Використовуючи простий дизайн і неорганічні матеріали, ми домоглися неймовірної щільності потужності і швидкості в порівнянні з двигунами і приводами, які застосовуються в існуючих на сьогоднішній день інтегральних мікросистемах, – розповідає керівник дослідження Джанкіао Ву.
Унікальність діоксиду ванадію полягає в його здатності переходити з одного стану в інший. Якщо при низьких температурах матеріал є ізолятором, то при досягненні температури 67 градусів Цельсія він стає провідником. Просто уявіть собі, як пластик перетворюється на метал.”

[youtube]AOnY9mk7jGM[/youtube]

Вчені відзначають, що здатність матеріалу швидко змінювати свою структурну форму в майбутньому може бути використана для створення компактної високофункціональної електроніки з низьким рівнем енергоспоживання.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button