Здоров'я

Наука про похмілля

Наука про похмілляНаближається сезон різдвяних вечірок, а значить, і похмілля, яке неодмінно піде за ними, пише The Guardian. Чи можна його якось уникнути?

“Говорячи мовою науки, розуміння того, які чинники вносять свій внесок в похмілля, може допомогти нам встановити його фізіологічну і поведінкову причину і знайти спосіб його запобігання або хоча б лікування”, – пише автор статті Саллі Адамс. Доктор Адамс, яка читає лекції з психології здоров’я в Університеті Бата, наводить два основні чинники – це вік людини і тип споживаного напою.

Багато хто з нас стверджують, що з віком інтенсивність і тривалість похмілля збільшується. І дійсно, дослідження показали, що у підлітків симптоми похмілля виявляються рідше, ніж у дорослих. Крім того, експерименти над тваринами привели до висновку, що в стані похмілля щури у молодому віці в меншій мірі схильні до тривожності і замкнутості.

Іншим важливим фактором похмілля є тип споживаного напою. Інтенсивність похмілля може залежати від вмісту в ньому т.зв. конгенерів. Конгенери – це біологічні сполуки, які з’являються в процесі ферментації алкоголю або додаються при виробництві.

Дослідження, проведені в 70 -ті роки, показали, що спиртні напої з невеликим вмістом конгенерів і з чистим вмістом етанолу, такі як джин і горілка, викликають похмілля в меншій мірі, ніж напої з підвищеним вмістом конгенерів, такі як бренді і червоне вино. Ці дані були підтверджені проведеними в 2010 році дослідженням впливу горілки і бурбона на організм 95 алкоголіків.

Проте треба визнати, що в цілому вчені знають дуже небагато про біологічні причини похмілля. У цій сфері проводилося не багато досліджень організму людини.

На жаль, систематичний огляд, опублікований в журналі British Medical Journal у 2005 році, не приніс хороших новин. Огляд восьми наукових експериментів, відібраних за довільним принципом, не дав переконливих свідчень ефективності дій щодо запобігання або лікування похмілля. На закінчення автори огляду радять для запобігання похмілля пити в малих дозах або не пити зовсім.

Натхнення: inopressa.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button