Здоров'я

Чоловік і жінка: особливості організму представників сильної статі

Чоловіки часто повторюють, що вони кардинально відрізняються від представниць прекрасної половини людства. Існує величезна кількість анекдотів про жіночу логіку і нездатності дам конструктивно мислити. Але чи дійсно все так трагікомічно? Наскільки в реальності принципова різниця між статями?

Суперечки з цього приводу тривають багато років, і найближчим часом вони навряд чи будуть закінчені. На цю тему написані дисертації та наукові праці, але довести перевагу однієї зі статей, поки не вдалося. Хоча сильна половина людства давно привласнила собі пальму першості.
«Пересічний чоловік відчуває себе напівбогом в порівнянні з жінкою» (Сімона де Бовуар)

Найбільш очевидна різниця проявляється в біології та анатомії. Ми не будемо говорити про наявність або відсутність певних органів. Подібні відмінності всім давно відомі зі шкільного курсу або «польових випробувань».

У природі самки і самці завжди не схожі один на одного. Причому слабка стать може бути менш привабливою. Наочний приклад – розкішна краса павича і непоказна його «дама серця». Все залежить від виконуваних функцій і обов’язків. Головне завдання жіночої статі – народити здорове потомство. А для цього потрібно виділити потрібного, найсильнішого і привабливого самця.

Існує цікава теорія, суть якої полягає в тому, що чоловіки – це полігон для випробування нових генів. Адже саме представники сильної статі першими «відчувають» на собі всі мутації. А їх супутниці повинні перенести корисні зміни на нові покоління.

Маловідомі факти про чоловіче тіло

1. Низький імунітет. Незважаючи на гадану стійкість до труднощів буття, представники сильної статі частіше хворіють інфекційними захворюваннями. Виною тому вироблення тестостерону, який має протизапальну властивість. А це призводить до зменшення виробництва антитіл. Більш того, дослідження Марка Девідсона, доктора медичних наук зі Стенфордського університету, довели, що стосовно чоловічої половини навіть вакцинація менш ефективна.

2. Великий мозок. У цьому сенсі людським самцям є чим пишатися. Їх головний контролюючий орган більше на 10-13%, ніж у прекрасних супутниць. Зате користуються своїм розумом жінки значно активніше. Вони можуть робити багато справ одночасно. Навіть уві сні швидкість мислення у слабкої статі практично не падає, хоча їх мозок легше майже на 150 грам через менший обсягу гіпокампу.

3. Слабка насиченість зображення. Людське око розрізняє кольори за допомогою рецепторів, розташованих на сітківці. Багато в чому за їх продуктивність відповідають Х-хромосоми. І так як у жінки їх дві, то і повнота сприйняття значно вища. Чоловіки дуже рідко використовують відтінки в описі предметів. Застосування таких словосполучень, як «небесний колір» або «жовто-кавовий», пригнічується фундаментальними «синій» і «помаранчевий».

Крім цього, в процесі еволюції самці так і не набули розвиненого периферійного зору. Необхідність постійно спостерігати ціль і зосереджуватися на одному об’єкті забезпечила чоловіків тунельним баченням. Наприклад, вони не можуть одночасно слідкувати за дітьми і вести машину, що з легкістю роблять жінки, у яких максимальний кут огляду досягає 180 градусів.

4. Агресивність. І знову тестостерон. Цей гормон надає сильний вплив на частини мозку, що відповідають за емоції. Злість, нестриманість і дратівливість – результат такого впливу. Але існує і зворотна сторона медалі. Висока концентрація тестостерону сприяє виробленню лідерських якостей, товариськості і самовпевненості.

5. Хороший кровообіг. Чоловіки краще переносять фізичні навантаження з причини більшої кількості крові в організмі (5-6 літрів проти 4-4,5 у гендерного антипода). Їх кровотік багатий еритроцитами. Покращена циркуляція кисню дозволяє на довгий термін затримувати дихання, що робить сильну стать хорошими плавцями і водолазами.

6. Втрата волосяного покриву. І знову вплив «гормону мужності», точніше, його похідного – дигідростерона. При високій концентрації такої речовини починають стискатися або відмирати волосяні цибулини на голові, що і призводить до облисіння. Найдивніше, що на інших ділянках тіла (пахви, пах, груди, спина) прискорюється ріст волосся.

7. Товста шкіра. Чоловіки менш чутливі до дотиків або інших зовнішніх впливів через те, що їх покриви на 0,2 міліметра товстіший, ніж у жінок.

Крім перерахованих вище особливостей варто згадати і про те, що сильна стать повільніше старіє. Причина – менш інтенсивна, ніж у жінок, втрата колагену. Але через певну зневагу до зовнішнього вигляду і постійного мікротравмування від гоління це практично непомітно.

Кнопка «Наверх»
Закрыть