Людина

Ось як депресія руйнує людський мозок!

Депресія – чума нашого часу – знищує не тільки розум і душу, але і наше фізичне тіло. Вчені кажуть, що постійна депресія дійсно руйнує мозок людини, а не є лише фактором, що приводить до цього процесу. Медики використовують термін «великий депресивний розлад» (БДР або клінічна депресія) і позначають ним досить розповсюджене психічне захворювання і одну з основних причин, що викликають фактично інвалідність у людей по всьому світу.

Випадки такого депресивного розладу наздоганяють, за статистикою, майже 10 % дорослого населення. А просто шанс пізнати «задоволення» депресії ще вищий, навіть можна сказати набагато вищий. Їй схильні всі: діти, підлітки, дорослі та літні. Що ж це таке?

Визначення
Ось, наприклад, як визначають клінічну депресію: більшу частину дня у людини пригнічений настрій, причому загострення такого настрою відбувається вранці, потім втрата інтересу до своєї звичайної рутинної діяльності і спілкуванню з людьми. Якщо такі симптоми спостерігаються протягом двох тижнів, можете сміливо ставити собі діагноз: клінічна депресія. Є й додаткові маркери депресії – це майже щоденне відчуття втоми і втрати енергії, відчуття провини і власної недосконалості, порушення концентрації уваги, нерішучість, безсоння або надмірна сонливість, помітне зниження інтересу або задоволення від улюблених занять (ангедонія), неспокій, уповільнення ритму життя, постійно виникають нав’язливі думки про смерть або самогубство, значна втрата ваги або її набір (зміна маси тіла на 5 % протягом місяця).

Хочете знати, як це виглядає на фізичному рівні? Точніше, як видозмінюється ваш мозок під впливом депресії?

1. У пацієнтів з БДР суттєво зменшений обсяг гіпокампа (частини лімбічної системи головного мозку). Гіпокамп відіграє важливу роль в обробці інформації та її переміщенні з короткочасної пам’яті в довготривалу, а також просторовому відчутті, що відповідає за ваші рухи. Обсяг гіпокампа у пацієнтів з БДР на 11 % менше, ніж у людей без депресії.

2. У пацієнтів з БДР «всихає» і амигдала (частина мозку в формі мигдалини), що грає ключову роль у формуванні емоцій. У них вона на 4 % відсотка менше, ніж у позитивних і оптимістичних людей.

3. У пацієнтів з БДР збільшені бічні шлуночки (ряд сполучених між собою порожнин, наповнених спинномозковою рідиною) на 3 %. Збільшення цих шлуночків пов’язують із зменшенням об’єму мозку.

4. Зменшення обсягу мозку частіше спостерігається у пацієнтів, яким діагностували БДР до 21 року.

5. Хороша новина: рання діагностика БДР може пом’якшити перебіг процесу змін в головному мозку.

Підіб’ємо підсумок. Ця інформація сама по собі може здатися вам, м’яко кажучи, досить депресивною, однак світло в кінці тунелю все-таки є. По-перше, виявлення і розуміння симптомів депресії дає можливість більш цілеспрямовано лікувати цей неприємний недуг. По-друге, негативний вплив депресії на людський мозок все-таки зворотній при відповідному лікуванні. А ще вчені нещодавно відкрили «нефармацевтичні» методи лікування депресії (включають в себе використання когнітивних вправ), які поліпшують пам’ять, обробку інформації і швидкість реагування на події та ситуації.

Натхнення: flytothesky.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button