Поради

Основні вимоги до організації промислового освітлення

Світильники промисловіЩоб грамотно організувати освітлення промислових підприємств, торгівельних залів, будівельних площадок, треба дотримуватись конкретних вимог до освітлювальних приладів. Причина цих суворих правил у тому, що під час виробничих процесів діють складні, та дуже часто небезпечні механізми. До того ж, великі площі та неблагодійні кліматичні умови, волога, пилюка можуть зашкодити освітлювальним засобам. Тому світильники промислові мають бути максимально якісні, захищені та вірно розташовані по площі приміщення.

Вимоги до організації виробничого освітлення

В залежності від експлуатаційних параметрів, промислові пристрої мають відповідати таким характеристикам, як:

  • надійність при використанні;
  • зносостійкість;
  • стійкість до різких змін температур та вібрацій;
  • висока продуктивність;
  • безпечність з екологічної точки зору.

Щоб освітлення промислових приміщень було організовано безпечно та раціонально, потрібно використовувати товари та їх комплектуючі, що відповідають стандартам якості, вимогам до санітарних норм та охорони праці.

Види освітлення промислових приміщень

Розрізняють три види освітлення виробничих приміщень:

  • Природнє. Для його забезпечення користуються лише сонячною енергію через вікна та дахи. Не завжди достатньо природнього освітлення з метою забезпечення продуктивної роботи.
  • Штучне. Використовують спеціалізоване обладнання, та різне освітлювальне устаткування.
  • Комбіноване. Для його здійснення використовують два попередні методи організації освітлення.

Навіщо потрібно проектувати промислове освітлення?

Для нових об’єктів, а також тих, що планують кардинально відремонтувати, проводять проектування освітлення. В ході здійснення цих робіт проводять заходи з аналізу, розрахунку, та вибору ідеального підходу для якісного освітлення та ефективного функціонування виробництва.

У зв’язку з тим, що кожного дня енергоносії стають все дорожче, проектування освітлення являє собою доцільну інвестицію у економне споживання електроенергії.

До освітлювальних приладів виставляють певні вимоги, серед яких безпечність, продуктивність, функціональність. При виборі треба мати на увазі специфіку виробництва, його масштаби та умови. Важливу роль відіграють габарити площі, вимоги до пожежної та вибухової безпеки, і тому подібне.

Якщо вам потрібні світильники на стелю для промислового та побутового використання, зверніть увагу на цей сайт. Тут ви знайдете все необхідне для організації освітлення на підприємстві та вдома.

Кнопка «Наверх»