Авто

Особливості вантажних шин

Суцільнометалеві вантажні шини

Зрозуміло, підібрати вантажні шини в україні, що відповідають всім запитам на однаково високому рівні досить складно. Найближче до цього підійшли суцільнометалеві вантажні шини (ЦМК шини), які після підкорення Європи, активно завойовують і наш ринок шин для вантажівок.

У ЦМК шині і каркас, і брекер пронизані тонким дротом, гума же виготовлена з натурального, а не штучного каучуку. В результаті ЦМК шини набагато довше служать, ніж звичайні вантажні шини і відмінно витримують курсову стійкість. Єдиний недолік їх – порівняно висока вартість.

1-27-03-2015-600-400

У Росії вантажні суцільнометалеві шини випускає завод в Нижньокамську під брендом КАМА, який співпрацює за договором off-take (тобто випускає на одному заводі шини під кількома брендами) з компанією Continental. З переваг ЦМК шин варто звернути увагу на те, що вони дозволяють збільшити вантажопідйомність до 10% і до 15% знижується витрата палива.

Універсальні вантажні шини

Перше – у радянський час – всі вантажні шини були універсальні, тобто для всіх осей виготовлялася однакова гума. Чому ж тепер вантажна гума часто вимагає окремого місця установки – керовані колеса, ведуча вісь і колеса причепа? Якщо старенький КАМАЗ не може похвалитися вантажопідйомністю та швидкістю, то в сучасні вантажівки можна завантажити більше вантажу і розвинути швидкість вище крейсерської, а в результаті навантаження на вантажні шини розподіляється вкрай нерівномірно.

Тому на магістральному тягачі вантажні шини на рульовій осі, експлуатовані під навантаженням 5-7 тонн і відповідають за хорошу керованість вантажівки, повинні відрізнятися від вантажної гуми на провідній осі, де вона працюють під навантаженням понад 11 тонн на вісь. Шина, що йде на комплектацію класичної тривісної єврофури з односхилою ошиновкою, зобов’язана тримати навантаження до 6 тонн на колесо.

Але не варто вважати, що універсальні шини для вантажівок вийшли з обороту – вони досить економічні і на вантажівках їх застосування виправдане. Крім того, багато виробників шин раніше не тільки випускають, але і продовжують розробляти моделі універсальних вантажних шин. Серед них можна відзначити продукцію концерну Continental, який випускає відмінні моделі універсальних шин Continental HSL і Continental HSL2, призначені для магістральних перевезень.

Низькопрофільна, широкопрофільна гума для вантажівок

За своєю будовою вантажні шини діляться на низькопрофільні, наднизькопрофільні і широкопрофільні. Визначається цей параметр по відношенню висоти до ширини профілю шини. Чим нижче профіль вантажної шини, тим вище стійкість автомобіля, краще керованість і плавність ходу, а ось широкопрофільні вантажні шини забезпечують підвищену прохідність по дорогах з м’яким ґрунтом чи поганим покриттям і трохи зменшують витрату палива.

Тиск у вантажних шинах

Знижений тиск у вантажних шинах, так само як і в автошинах для легкових автомобілів, необхідний параметр, за яким треба періодично стежити, щоб покришки не вийшли з ладу раніше часу, а їзда не доставляла незручностей. Наприклад, дослідження, яке технічні фахівці Continental провели серед автопарків, показало, що близько 90% шин пошкоджуються через недостатній тиск. Тому якщо на колесах вантажівки не встановлений датчик тиску, слід перевіряти тиск у вантажних шинах не рідше двох разів на місяць.

Шини вантажні Китай

Як ми вже згадували, серед величезної кількості вимог, що пред’являються до вантажних шин, велике значення приділяється фінансовій стороні питання. І тут на перший план виходять вантажні шини з Китаю. Якщо раніше китайське виробництво асоціювалося з продукцією низької якості, то сьогодні ситуація змінилася в кращу сторону. Такі, наприклад, вантажні шини корпорації Cooper Chengshan, яка є спільним підприємствами Cooper Tire і Rubber Company (випускає вантажні шини під брендами Starfire, Dean, Autostone, Chengshan, Fortune). Також варто відзначити автошини вантажні TECHKING. Компанія робить серйозну ставку на якість своєї продукції, замовляючи комплектуючі в інших країнах і приділяючи велику увагу контролю якості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button