Різне

Що таке ТОВ та його переваги

ТОВ найпоширеніша організаційно-правова форма середнього бізнесу в Україні. Це пов’язано з доступністю даного виду підприємств і великими можливостями ТОВ які дає йому Українське законодавство. Даний вид підприємств може здійснювати всі види діяльності передбачені законодавством (торгівля, виробництво, послуги).

1-27-03-2015-600-390

Юридична адреса

Оскільки ТОВ є юридичною особою підприємство повинно мати юридичну адресу. Юридична адреса фігурує у всіх державних інстанціях які здійснюють контроль над діяльністю підприємства. За даною адресою приходить вся офіційна кореспонденція державних установ. Він вказується в процесі отримання ліцензій та дозволів. Реєстрація ТОВ проводиться виключно за юридичною адресою.

Юридичною адресою ТОВ може бути адреса орендованого підприємством приміщення (офіс, склад). У такому випадку необхідна наявність договору оренди або суборенди приміщення. Договір може бути підписаний на будь-який термін (місяць, декілька років) навіть після моменту реєстрації компанії, але по закінченню дії договору і в разі його непродовження необхідне підписання договору на нове приміщення що спричинить за собою перереєстрацію юридичної адреси ТОВ.

Так само юридичною адресою може бути місце реєстрації одного із засновників підприємства. Це часто буває набагато зручніше для підприємства. Оскільки перереєстрація юридичної адреси в даному випадку, відбувається лише тоді, коли засновник міняє місце своєї реєстрації. Більше того реєструючи підприємство за місцем прописки зводиться до мінімуму ймовірність того що дана адреса не влаштує податкові органи тим самим виключаючи процедуру встановлення місцезнаходження. Але даний вид юридичних адрес не залишає вибору для засновників у виборі місця реєстрації. Якщо засновник прописаний в Харкові він може зареєструвати підприємство тільки в Харкові і тільки в районі де він прописаний.

Засновники ТОВ

ТОВ може бути зареєстровано як з одним так і з кількома засновниками. Кількість засновників обмежено законодавством до 10 осіб. У якості засновників ТОВ можуть виступати як фізичні так і юридичні особи. Так само засновники підприємства можуть бути резиденти та нерезиденти України. Відмінності полягають лише в переліку документів які необхідно надати для реєстрації. У разі якщо регистрация ООО відбувається з іноземними засновниками документи проходять обов’язкову легалізацію, (апостилізацію) і офіційний переклад. Необхідно також звернути увагу на те що в момент первинної реєстрації ТОВ директором підприємства може бути тільки громадянин України. Якщо ж існує необхідність в директорі іноземцеві директор може бути змінений після завершення процесу реєстрації ТОВ, а також після отримання дозволу на роботу в Україні для даного іноземця.

Статутний фонд / капітал

Необхідною умовою для реєстрації ТОВ є наявність статутного фонду / капіталу. Розміром свого статутного фонду / капіталу підприємство несе відповідальність за своою господарську діяльність перед кредиторами. Саме на суму статутного фонду може бути покладено стягнення відповідно до законодавства України. Ще донедавна мінімальний статутний фонд ТОВ прирівнювався не менше 100 мінімальним заробітним платам. Сьогодні ж після внесення ряду змін до законодавства України ТОВ може бути зареєстровано зі статутним фондом в 1 мінімальну заробітну плату. Даний статутний фонд може бути сформований декількома шляхами.

Статутний фонд можна сформувати майном. В даному випадку засновниками підприємства надається майно яке проходить оцінку уповноваженою особою. На підставі актів прийому-передачі це майно переходить від засновників у власність підприємства. Або ж статутного фонду ТОВ може бути сформований грошовими активами. Для цього ми відкриваємо в банку тимчасовий рахунок для формування статутного фонду підприємства і після завершення процесу реєстрації ці кошти зараховуються на поточний розрахунковий рахунок. Так само статутний фонд ТОВ може бути сформований частково грошима і частково майном якщо це необхідно. Законодавством України передбачена можливість формування статутного фонду не в повному обсязі а саме не менше 50% заявленої засновниками суми. У цьому випадку виникає необхідність формування статутного фонду в повному обсязі протягом першого року господарської діяльності.

Переваги ТОВ:

 • ТОВ це універсальна організаційно-правова форма бізнесу. ТОВ може здійснювати практично всі види діяльності за винятком передбачених законодавством;
 • Крім того ТОВ це ще й доступна форма підприємства. Перед засновниками не стоїть завдання організації емісії цінних паперів для формування статутного фонду. Для реєстрації ТОВ не потрібні спеціальні дозволи або ліцензії достатньо бажання засновників;
 • Законодавство України щодо даного виду підприємств досить добре вивчено і не має явних недоліків які можуть надалі перешкодити успішному веденню підприємницької діяльності;
 • Засновники ТОВ несуть відповідальність за свою господарську діяльність виключно частками належного їм статутного фонду. Засновники ТОВ не несуть відповідальності за діяльність підприємства своїм приватним майном (квартири, машини, будинки, землі і т. Д.);
 • Дане підприємство має можливість вибору зручної та вигідної системи оподаткування (загальна, єдиний податок);
 • Засновники ТОВ в праві вирішувати чи буде підприємство платником ПДВ чи ні;
 • Також великим плюсом ТОВ можна назвати набагато більш спрощену систему прийому та звільнення найманих працівників. Кількість найманих працівників не обмежена.

Документи:

 • Для реєстрації ТОВ необхідні наступні документи від засновників підприємства:
 • Копії паспортів всіх засновників ТОВ;
 • Копії ідентифікаційних номерів всіх засновників підприємства;
 • Довіреність від кожного із засновників підприємства.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments