Людина

Тривожність: основні причини і симптоми

Людина – це не тільки набір клітин, але і цілий Всесвіт зі своїми емоціями і переживаннями. Часто вони залежать від темпераменту, характеру, вміння дивитися на події під різним кутом. Але дуже часто, особливо останнім часом, під впливом серйозних і глобальних змін в соціумі і в світі, люди буквально починають впадати в паніку. Їх атакують стреси, а тривожність і зовсім стала звичайною складовою повсякденного життя.

Психологи кажуть, що переживання, якщо вони обґрунтовані – річ, хоч і не зовсім приємна, але цілком зрозуміла і нормальна.

Але якщо тривоги охоплюють все частіше, а причин для них немає, то слід звернути увагу на своє здоров’я. Не тільки соматичне, але і фізичне, оскільки деякі захворювання тіла можуть провокувати спалахи тривожності.

Отже, на першому місці, на думку фахівців, стоїть брак фізичної активності та харчування. Щоб підтримати своє фізичне та психічне здоров’я, слід дотримуватися режиму сну, неспання, харчування та активності. В іншому випадку їх незбалансованість призведе до розвитку проблем у нервовій системі, що і стане причиною появи тривожності.

Гормональні порушення

Як зазначають лікарі, порушення роботи ендокринної системи дуже часто виступає причиною підвищеної і безпідставної тривожності. Через «розбалансування» роботи щитовидної залози, яєчників, надниркових залоз і т. д. з’являється гормональний дисбаланс, який відбивається на стані нервової системи і психіки, часом панічними атаками, безпідставним страхом та іншим.

Крім того, у жінок такий стан може бути передвісником початку клімактеричного періоду. Досвідчені фахівці знаючи це, завжди, перш ніж призначити лікування, рекомендують звернутися до ендокринолога, а також здати аналізи на гормони і провести УЗД щитовидки.

Віруси та інфекції

Хвороби тіла і наш психічний стан, як відомо, тісно взаємопов’язані. І дуже часто початок вірусного захворювання може стати дуже «нервовим». Особливо, якщо організм «засмічений» вірусами грипу або герпесу. Причина цього – висока температура, при якій напад страху – нормальне явище через порушення терморегуляції в організмі, що, у свою чергу, завдає удару по нервовій системі.

Крім того, життєдіяльність вірусів прямо відбивається на нервових клітинах, підвищуючи їх збудливість.

Серце, тобі не хочеться спокою

«Сердечники», як ніхто інший, прекрасно знають, що їх захворювання дуже часто провокують нічим не зрозумілу тривожність. Однак у цьому випадку вона досить швидкоплинне і «накриває» людину хвилеподібно. Як відзначають експерти, це відбувається унаслідок того, що такі хвороби являють собою порушення кровообігу, через що виникає голодування клітин мозку, що, в свою чергу, і призводить до нестійкості нервової системи.

Стреси

Бич сучасної людини – стрес супроводжує нас щодня, виснажуючи нервову систему, знижуючи адаптивні властивості організму. В результаті з’являються безсоння, надмірна збудливість або повна апатія, а також необґрунтована тривожність за привід подій, які, насправді є негідними навіть простої уваги.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button