Фото

Слауерхоф: «літаючий» міст в Нідерландах

Міст, що чимось нагадує руку промислового робота – одна з визначних пам’яток міста Леуварден (Нідерланди). Незвичайна споруда, що представляє квадратну площу, міцно кріпиться до пристрою, завдяки якому може підніматися. Протягом доби цей міст до десяти разів займає практично вертикальне положення. Названий він на честь поета Яна Слауерхофа, що проживав тут колись.

21-11-14-foto-cikavosti600x421-1

Автоматичний розвідний міст Slauerhoffbrug, в конструкції якого багато хто бачить схожість із середньовічними спорудами, що зводились в давні часи через рови, легко піднімається і опускається за допомогою несучого кронштейна, розташованого поруч. Це дозволяє судам безперешкодно проходити, не затримуючи надовго рух на дорозі.

Читайте також: 20 неймовірних мостів, які ніби потрапили до нас з паралельного світу

В оснащенні несучого кронштейна є пази, що використовуються для баластного блоку. Це дуже актуально для моста, що знаходиться у відкритому стані. Варто підкреслити, що в конструкції відсутні вантажні та поперечні балки.

21-11-14-foto-cikavosti600x421-3

Відрізок дороги, що рухається, приховує надійну опору підйомної лапи, використання якої дозволяє переміщати секції дороги з одного місця на інше безпосередньо на самій дорозі, тому часто можна почути, як його називають «літаючим розвідним мостом».

[ads2] Палуба Слауерхоф, довжина якої всього п’ятнадцять метрів, пофарбована в кольори прапора Леувардена, підкреслює асиметричну форму моста.

21-11-14-foto-cikavosti600x415-2

З урахуванням географічних особливостей цієї країни, що славиться наявністю численних водойм, використання подібного роду підйомних мостів є просто необхідним.

21-11-14-foto-cikavosti600x337-4

Натхнення: terra-z.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button