Земля

Глибоководне біорізноманіття в небезпеці через зміни клімату

Глибоководне біорізноманіття знаходиться під загрозою через кліматичні зміни. Через зміни кількості кисню в океані можуть загинути багато видів риб і рослин.

5830b33ace29a24bd3ad87307ed920dd

Нове дослідження співробітників Океанографічного інституту Скріппса при каліфорнійському Університеті, розташованого в місті Сан-Дієго, показало, що коливання температури і кисню може згубно впливати на біорізноманіття океанів. За словами фахівців, зміна клімату може серйозно вплинути на життя глибоководних істот. Інформація про це була опублікована в журналі Proceedings of the Royal Society, короткий прес-реліз випустив портал Science Daily.

Автор дослідження Ліза Левін зазначила, що вищезазначені чинники часто недооцінюються, однак вони можуть бути небезпечні для екосистем. Справа в тому, що всі живі організми, які живуть під водою, мають так званий поріг стресу. Якщо ж рівень зміни клімату переступить через цей поріг, істот чекає загибель. Наприклад, різноманітність морської флори і фауни в східній частині Тихого океану дуже чутлива до зниження кількості кисню у воді. При цьому близько 11% світового океану вкрито такими ж рибами і рослинами, які не переносять глобальних змін.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button