Здоров'я

Острах залишитися без працюючого телефону може бути визнано психічним розладом

Номофобія – нова фобія, яка характеризується страхом внаслідок неможливості використовувати мобільний телефон, коли він розрядився, сигнал мережі пропав або його десь забули, пише Shiny Shine TV. В результаті у людини може початися повноцінна панічна атака. У нього почнуть потіти долоні, з’явиться нудота і нервозність.

telefon

Ще в 2008 році було проведено дослідження, яке показало: 53% людей ніколи не вимикали телефон, а 9% без телефону починали сильно нервувати. Тепер же Університет Генуї пропонує включити дану фобію в наступний випуск Діагностичного і статистичного посібника з психічних захворювань.

Читайте також: Мобільні телефони змінюють мозок користувачів

Вчені наводять в приклад бразильця, який ні на секунду не розлучався з телефоном впродовж 15 років. Без телефону він не відчував себе в безпеці. Психіатри змогли трохи поліпшити його стан (панічних атак стало менше), але фобію вилікувати не вдалося. Чоловік все рівно відчував дискомфорт, тривожність, якщо не мав під рукою телефон.

Це залежність від можливості зв’язатися з сім’єю або друзями. Або прояв страху, що близькі не зв’яжуться з власником телефону, особливо в надзвичайних ситуаціях. Для 55% людей саме це було основною причиною тривоги. Середньостатистичний напад номофобії по ефекту можна порівняти з острахом відвідування стоматолога.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button