Технології

Використовуючи магнітне поле Землі можна побачити що знаходиться всередині будівель

У певному сенсі, ця технологія трохи лякає. Вимірюючи «магнітний відбиток» будь-якої будівлі в світі, додаток фінської компанії IndoorAtlas може скласти надзвичайно точну карту внутрішніх приміщень цієї будівлі. Це технологія, про яку письменники-фантасти попереджали нас десятиліттями – проте замість стеження, вона використовується для торгівлі.

indooratlas-geomagnetic-location_550

За словами розробників, можливості їх застосування в чому схожі на здатність тварин відчувати зміни магнітного поля Землі. Тільки в даному випадку цю роботу бере на себе ваш смартфон – записуючи магнітні варіації, які виходять, наприклад, від сталевої арматури будівлі. У міру того, як ви рухаєтеся по будівлі зі смартфоном в руках, IndoorAtlas збирає дані про магнітні аномалії навколо вас. На підставі цих даних програма може створити модель практично будь-якої будівлі з точністю до метра.

Читайте також: Розумний замок Ґожді повідомляє, хто проник у ваш будинок

Але як фінський стартап має намір монетизувати цю трохи моторошну технологію? Вона повністю віддана на відкуп торгівлі. IndoorAtlas вже пропонує цей сервіс фінським магазинах – покупці можуть скласти список необхідних їм покупок, а потім отримати докладний план, який розповість їм, як дістатися до цих речей найкоротшим шляхом. Розробники сподіваються, що великі торговельні центри в інших країнах також підуть за Фінляндією.

Але це не все. Цікава деталь: IndoorAtlas планують брати з користувачів плату в 99 доларів за те, щоб вони могли зберігати свої плани будівель в таємниці.

Бізнес-план IndoorAtlas вельми нестандартний: вони мають намір вимірювати і зберігати магнітні відбитки ваших будівель в хмаринках. Захист їх приватності, однак, буде коштувати вам 99 доларів на місяць за кожну будівлю. «Але якщо ви хочете, щоб вони навпаки були публічними – то це абсолютно безкоштовно», кажуть розробники програми.

Що ж, нам ще належить зрозуміти, чого може коштувати абсолютна прозорість будь-якої будівлі, коли справа стосується майна та власності – наприклад, для потенційних злодіїв.

[youtube]n5QOJzDxPMw[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button