Екологія

Острови тепла в містах шкодять здоров’ю

Вченим вдалося з’ясувати, чому утворюються так звані міські острова тепла – явище, коли температура повітря в місті помітно перевищує температуру в його околицях. Як вважають фахівці з Єльського університету, такі острови несуть в собі серйозну загрозу для людського здоров’я. Результати своєї роботи експерти опублікували в останньому випуску наукового журналу Nature.

foto_cikavosti_16.07.2014-02

Учені проаналізували дані по 65 містах США, після чого зрозуміли, що ж саме змушує міста нагріватися. Виявляється, всередині міст уповільнений процес перемішування повітряних мас. Особливо це актуально в умовах вологого клімату.

«Більш груба поверхня з рослинностю сприяє виникненню турбулентності, – пише в статті керівник дослідження аспірант Лей Чжао, – в результаті тепло не затримується на поверхні, а спрямовується в атмосферу».

Читайте також: Яке буде життя в містах майбутнього

Це спостереження справедливо для сільської місцевості. Проте в містах, де поверхні більш гладкі і не так багато рослинності, як за містом, процеси конвекції знижені. Повітря залишається на поверхні, випаровування знижується, охолоджуючий ефект прагне до зменшення. Та й підприємства, яких багато у містах, самі по собі здатні генерувати тепло.

У зв’язку з тим, що процес урбанізації триває, справжня проблема стоїть дуже гостро, оскільки вона може стати причиною збільшення рівня смертності. Щоб почати боротьбу з міською спекою, в Чикаго, наприклад, почали робити світловідбиваючі даху.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button