Головна / Екологія / ООН: «Західний спосіб життя» призведе до світової катастрофи

ООН: «Західний спосіб життя» призведе до світової катастрофи

ООН опублікувала доповідь, що розповідає про стан екології Землі. За словами фахівців, «західний спосіб життя» незабаром приведе до світової катастрофи, тому вже зараз у цьому питанні необхідна взаємодія всіх країн світу.

Про це повідомили в Міжурядової науково-політичній платформі з біорізноманіття і екосистемних послуг (МПБЕП) при ООН. Згідно з опублікованою доповіддю, екологія Землі знаходиться на межі катастрофічних змін, які позначаться на всій планеті. В даній роботі об’єднані дослідження 455 вчених з 50 країн світу, і всі вони говорять про те, що «природа зникає», причому темпи цього процесу найшвидші за всю історію.

Фахівці зазначають: для екології найбільший удар – це не зростання населення Землі, а постійне збільшення споживання, так званий «західний спосіб життя». Він призводить до того, що природа знищується, а її сфера поширення скорочується. Згідно зі статистикою людство вже зараз змінило 75% земної поверхні і знищило 85% водно-болотних угідь. Це призвело до вимирання 600 видів, які використовуються для тваринництва, ще 1000 знаходиться під загрозою зникнення. Зараз вчені фіксують значне зниження родючості майже чверть (23%) ґрунтів всій Землі.

За словами фахівців ООН, дану ситуацію ще можна виправити, але для цього необхідно взаємодіяти на локальному та глобальному рівнях.