Різне

Освіта за кордоном: де краще вчитися?

Багато фахівців сходяться на думці, що освіту за кордоном краще отримувати в американських ВНЗ. Кращі університети світу розташовані саме в США. Втім, не всі навчальні заклади в цій країні однакового рівня на відміну від Великобританії. На Туманному Альбіоні всі університети мають приблизно один рівень, виключаючи, звичайно, найпрестижніші Оксфордський і Кембріджський університети.

апостиль где сделать

Найважливішим критерієм вибору зарубіжного ВНЗ є також вартість навчання в ньому. Ціни дуже неоднорідні.

Університети США, Австралії, Канади та Нової Зеландії є більш дорогими. У Європі, навпаки, ціни нижчі, оскільки більшість університетів є державними. Навіть в Оксфорді та Кембриджі вчитися дешевше в 2-3 рази, ніж у престижних ВУЗах США, де вартість навчання – близько 10-12 тисяч доларів на рік.

Що стосується європейських ВНЗ, то вартість навчання в деяких з них, наприклад, на Кіпрі чи Мальті, і зовсім є нижчою, ніж у деяких українських ВУЗах. Більше того, окремі вищі навчальні заклади в європейських країнах готові навчати іноземних студентів навіть безкоштовно.

Втім, вартість самого навчання – це тільки частина витрат. Необхідно також враховувати вартість проживання, та й тривалість курсу.

17-12-14-foto-600x465-2

У США, Канаді чи Австралії для здобуття середньої освіти необхідно 12 років, першої вищої освіти – 4 роки та магістратури – 2 роки.

В англійській системі, яка використовується власне в самій Великобританії, а також в Ірландії та на Мальті, середня освіта отримують протягом 13 років, а для вищого необхідні тільки 3 роки. Тобто для отримання ступеня бакалавра потрібно стільки ж часу, скільки і в американській системі освіти.

Чисто теоретично вступити до закордонного університет можна, навіть не залишаючи меж власної країни, проте, як правило, університети наполягають на особистій співбесіді з абітурієнтами. Крім того, поступити набагато простіше, якщо у кандидата вже існує певний мовний рівень. Для його отримання чимало абітурієнтів після закінчення середньої школи для мовної підготовки виїжджають на рік в країну навчання на стажування та підготовку до здачі вступних іспитів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button