Здоров'я

Отит у дитини: що можна, а що не можна робити

Діти, на жаль, не тільки радують своїх батьків, але і засмучують. В тому числі своїми хворобами. Нерідко трапляється, що дитина скаржиться на біль у вусі і батьки починають лікувати його самостійно. Що можна, а що не можна робити при такому лікуванні.

Види отиту

Щодо дітей дуже складно поставити діагноз, оскільки вони часто не можуть чітко і конкретно розповісти, що болить. Тим не менш, згідно зі статистикою, більш ніж три чверті дітей у віці до трьох років відчували дуже сильний біль у вусі. Якщо такі скарги надходять, дуже важливо визначити, де і як болить. Адже отит буває декількох видів: зовнішній, гострий середній і навіть гнійний. Тільки лікар допоможе призначити вірне лікування.

Придивитися до симптомів

Серед народних методів, що допомагають визначити наявність запалення у вусі, найбільш поширеним є натискання на козелок. Це відросток, який виступає у вуха. Якщо у дитини виникає біль при натисканні — значить запалення є. Але проблема в тому, що діти не завжди можуть точно визначити, де і як вони відчувають біль. У цьому випадку допоможуть інші показники хвороби. Потрібно звернути увагу, якщо дитина трясе головою, лягає на бік хворого вуха, тре вухо руками. Крім того, ознаками отиту є порушення в системі травлення: діарея, спазми, болі в животику. Іноді батьки концентруються на цих симптомах і борються з помилковим отруєнням, коли причина захворювання криється зовсім в іншому.

Краплі — тільки за призначенням лікаря

Буває, що батьки перекладають відповідальність на фармацевта і просять дати їм що-небудь «від болю у вусі». Але це зовсім неправильно. Таке самолікування може нанести шкоду. Наприклад, у випадках пошкодження барабанної перетинки будь-які краплі не підійдуть, можна порушити слухові здібності дитини. Тому краплі повинні бути призначені тільки фахівцем.

Крім того, слід дотримуватися деякі правила введення крапель. Вони повинні бути теплими, але не варто поміщати весь флакон у гарячу воду — так легко зіпсувати ліки. Краще нагріти піпетку, покласти дитину хворим вухом догори, закапати і залишити малюка в горизонтальному положенні. За звичкою вухо закривають ватою, але це робити необов’язково.

Народні засоби не панацея

На думку багатьох батьків, біль у вусі викликається інфекцією, тому вони кидають всі сили на боротьбу з нею. Але при отиті важливіше ліквідувати запалення, а це можливо тільки з застосуванням антибіотиків. Їх призначає тільки лікар.

Ще одну помилку допускають дорослі, коли кидають всі сили на боротьбу з болем у вусі, а нежить ігнорують. Ці симптоми отиту потрібно ліквідувати комплексно, оскільки вони взаємопов’язані.

Не перегрівати

При отиті вухо краще тримати в теплі, але перегрівати все ж не варто. Перегрівання небезпечно тим, що після нього дуже легко застудитися — достатньо найменшого протягу. Краще ставити на кілька годин горілчані компреси, які допоможуть зігріти вухо і ліквідувати біль. Головне, що ніякі прогрівальні процедури не можна робити, якщо у дитини температура. Всі методи лікування краще уточнювати у лікаря.

Кнопка «Наверх»