Екологія

Сінгапурських старих відправлять на ферму

Одного разу прочитана замітка про подугузники для дорослих змусила архітектора Стівена Пімблі створити унікальний проект еко-поселення для пенсіонерів, де літні люди зможуть жити, працювати і навіть займатися бізнесом. Концепція «будинку престарілих нового покоління», що складається з житлових будинків, медичних установ і вертикальних ферм, була представлена на Міжнародному архітектурному фестивалі в Сінгапурі на початку листопада.

21-11-15-foto-600x428-3

Проект архбюро Spark під назвою «Домашня ферма» спочатку розроблявся для великих міст на південно-сході Азії. Кількість людей пенсійного віку в цьому регіоні стрімко збільшується, а більшість продуктів, що імпортується, а не вирощується на місці.

21-11-15-foto-600x428-2

Стівен Пімблі вірить, що обидві ці проблеми можна вирішити, трансформувавши будинок престарілих в самодостатній фермерський бізнес. Мешканцям експериментального поселення запропонують працювати на фермі на пів-ставки, але, звісно, це не буде обов’язковою вимогою.

 

21-11-15-foto-600x428-1

Для житлового комплексу архітектори разаработали кілька варіантів будинків — від компактних студій до великих будинків на 4 спальні. Навколо житлових блоків розкинуться вертикальні ферми, і резиденти завжди зможуть спостерігати за кипучою діяльністю на дільницях.

«У нас немає ніякої мети примушувати людей працювати на фермі. Комусь буде цікаво возитися на землі, комусь ні — це абсолютно нормально, — сказав Пімблі. — Саме з цієї причини в Домашній фермі буде працювати команда професіоналів, яка повинна перетворити це господарство в реальний бізнес, що приносить доходи».

Фермерське господарство буде складатися з вертикальних насаджень на гідропоніці і зелених городів на дахах.

Натхнення: green-city.su


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button