Здоров'я

У чому шкода напівфабрикатів?

Магазинні напівфабрикати це зручно, але більшість дієтологів наполягають, що шкоди нашому здоров’ю вони заподіюють колосальної.

Отже, в чому шкода напівфабрикатів? Адже це ж просто готова заморожена їжа, яка покликана полегшити нам побут. Готові обіди, заморожені млинчики і котлети. Все це можна швидко розігріти і з’їсти. Проблема в тому, що ми часом навіть уявити собі не можемо, з чого зроблені напівфабрикати.

foto_cikavosti_19.09.2014-013-017_resized

Візьмемо для прикладу заморожені котлети. Яку небезпеку може таїти в собі такий напівфабрикат? На що потрібно звернути увагу? Вивчаємо упаковку, а саме – склад котлет. За чинним законодавством всі інгредієнти, з яких зроблена харчова продукція, повинні зазначатися в порядку зменшення. Тому так важливо, щоб в м’ясних котлетах на 1-му місці було м’ясо.

Читайте також: Вчені пов’язали чоловіче безпліддя з сардельками

А ось, вказівка ??на те, що в складі котлет є ще й рослинний білок – це тривожний сигнал. Рослинний білок – це добре відома нам соя. Окрім того, практично вся соя, вироблена в світі, є генномодифікованою! Справа ще й у тому, що соя практично позбавлена ??смаку. Тому, щоб котлети пахли “м’ясом”, в фарш, де міститься соя, додаються підсилювачі смаку. А саме – глутамат (Е621) або глутамінової кислоти (Е620), які є канцерогенами.

До речі, сою, перш, ніж додати в фарш, попередньо розмочують у воді. А щоб вода з котлет не витекла при смаженні, в фарш додають стабілізатор – фосфат натрію (можуть вказуватися також як трифосфат, дифосфат, пірофосфат, поліфосфат або харчові добавки Е450, Е451, Е452). Ці добавки “пов’язують” воду в фарші, і котлетка-напівфабрикат виходить соковитою. Але чи багато користі від цієї штучної соковитості?

Тепер про м’ясо в котлетах-напівфабрикатах. Припустимо, ви знайшли продукцію, на упаковці якої зазначено, що вся вона зроблена тільки з м’яса. Ніякої сої. Але чи можете ви сказати з упевненістю – яке м’ясо використовувалося для цих котлет? Найчастіше виробник на фарш пускає, м’яко кажучи, не найбільш добірну сировину.

Читайте також: Три основних правила при виборі ковбаси

Законодавство не заборонено називати “м’ясом” – жир, жили, хрящі, шкіру, кістки із залишками м’яса і т.п. Сучасні технології в харчовій промисловості дозволяють з ось такого “м’яса” робити цілком симпатичний на вигляд “фарш” для котлет.

Загалом, вам вирішувати – харчуватися готовими напівфабрикатами чи ні. Але на наш погляд, “краще бути голодним, ніж їсти що-небудь”!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. Окрім того, практично вся соя, вироблена в світі, є генномодифікованою! це найменше зло із усіх компонентів. Я б навіть не писав би про це.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button