Людина

Ознаки довголіття: які люди живуть довше, теорії вчених

Чи можна передбачити, чи станемо ми довгожителями? Стовідсотково точних ознак не існує, але деякі прикмети працюють. Скажімо, якщо людина віддає перевагу здоровій їжі, то швидше за все вона проживе довше інших. Крім того, є менш очевидні ознаки, які обіцяють довге життя. Про ці ознаки довголіття і поговоримо.

Зазвичай, якщо ми уявляємо собі довгожителя, то в уяві малюється людина, яка веде активний спосіб життя, правильно харчується, має здорові звички, не відчуває довго стрес та інше. Однак вчені з’ясували, що крім дотримання принципів здорового способу життя, ознаками довголіття можуть бути і менш очевидні особливості людини.

Порядок народження

Деякі дослідження підтверджую прямий зв’язок між черговістю народження дитини, її здоров’ям і довголіттям. Виявилося, що у перших дітей, в порівнянні з середніми і молодшими, підвищений ризик розвитку лейкемії і раку яєчок.

Кажуть, старшим братам і сестрам живеться складніше, бо на них батьки вчаться поводитися з дітьми. Але виявилося, що від черговості народження залежить здоров’я дитини, а відповідно, і довголіття.

Рукостискання

Чим сильніше ваше рукостискання, тим довше проживе людина: до таких висновків прийшли автори дослідження, що тривало 25 років, в якому взяли участь 6 тисяч осіб у віці від 45 до 68 років. Щорічно дослідники заміряли силу рукостискання випробовуваних, після чого відзначали стан їх здоров’я. В результаті з’ясувалося: люди з найміцнішим рукостисканням рідше хворіли і довше жили.

У людей середнього та похилого віку сила рукостискання є чи не основною ознакою довголіття. А слабка сила хвата може, наприклад, говорити про ризик діабету II типу.

Випадіння волосся

Якщо ви різко втрачаєте волосся, особливо в області верхівки, саме час звернутися до кардіолога: дослідження, проведені фахівцями з Гарвардської медичної школи Бригама і жіночої лікарні, підтвердили, що облисіння безпосередньо пов’язане з підвищеним ризиком хвороб серця. Якщо ви лисієте, то ваш ризик опинитися в кардіології підвищується на 36%. На жаль, це не ознака довголіття, а навпаки.

Причому випадання волосся може свідчити не тільки про проблеми з серцем. До інших причин втрати волосся відносяться захворювання щитовидної залози, шкіри, шлунково-кишкового тракту та інших органів, які можуть перешкодити жити довго.

Релігія

Вчені поки не знайшли відповіді, чому так відбувається, але пряма залежність очевидна: люди, які регулярно відвідують церкву, в результаті живуть довше, ніж ті, хто цього не робить. Може бути, причина в більш здоровому способі життя, може бути, в підтримці і спілкуванні, яке дає релігійна громада, а може бути, в зменшенні стресу і тривожності — але факт залишається фактом: релігія не тільки обіцяє життя вічне, але і продовжує земне.

Причому подібні дослідження не раз показували схожі результати. Так в одному з них американські вчені з’ясували, що парафіяни, які активно беруть участь в релігійних заходах, відчувають себе більш щасливими – а такі люди зазвичай живуть довго.

Довжина пальця

Хоча подібні результати виглядають як звичайна кореляція, автори дослідження, в якому взяли участь 4 500 чоловіків, стверджують, що по довжині пальця можна визначити ризик розвитку раку. Дослідники порівняли різні біометричні дані чоловіків старше 60 років і з’ясували: ті з добровольців, у кого вказівний палець був довший безіменного, на третину рідше стикалися з раком передміхурової залози, і відповідно, жили довше.

Існує також теорія про пальцевий індекс, згідно з якою від співвідношення довжини вказівного і безіменного пальців залежить рівень гормонів людини. А правильне вироблення цих речовин також є ознакою довголіття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button