Людина

Начальство не цінує роботи, що зроблена раніше терміну

Завершення і здача проекту раніше встановленого начальством терміну багатьом здається способом домогтися прихильності керівництва, але нове дослідження стверджує, що в цьому немає ніякого сенсу.

Дослідники говорять, що людей, насправді, не хвилює, якщо робота закінчена раніше наміченого терміну. Увагу вони звертають тільки в тому випадку, якщо завдання буде виконано із запізненням. В ході дослідження з’ясувалося, що в той час, як зрив термінів загрожує серйозними проблемами, завчасне виконання завдання не вартує додаткових зусиль.

foto_cikavosti_13.09.2014-04

Дослідження проводилося доктором Айєлет Гніізі з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго і доктором Ніколасом Еплі з Університету Чикаго. Вони досліджували реакції людей на порушення обіцянки, точне її виконання і перевиконання. За їх словами, прагнення стримати обіцянку обумовлено «загальною для соціальних систем тенденцією, котра перешкоджає егоїзму і гарантує винагороду за співпрацю».

Читайте також: Найкраща робота в світі

В одному з декількох експериментів, проведених дослідниками, учасники були розбиті на пари, після чого одного з добровольців попросили вирішити 40 головоломок. За кожну вирішену загадку учасникам належала грошова винагорода. Другому учаснику в парі була поставлена задача надати допомогу партнеру в вирішенні десяти завдань. Коли помічник робив більше, ніж повинен був, вирішуючи 15 головоломок, додаткова допомога не оцінювалася істотно більше, ніж коли він чітко дотримувався інструкцій, допомагаючи справитися лише з 10 завданнями. У той же час, коли допомога була надана в рішенні лише п’яти головоломок, той, хто виконував завдання оцінював свого партнера набагато більш негативно.

Аналогічне дослідження, в ході якого учасникам діставалися кращі або гірші місця на концерті, дало схожі результати, пише у свіжому номері британське інтернет-видання Mail Online. «За нестриману обіцянку людям доводиться дорого платити, тоді як перевиконання не варте витрачених зусиль», — підсумовують дослідники. Менше залежати від колег і підвищити продуктивність допоможуть квіти, поставлені поблизу робочого місця. Як нещодавно з’ясували дослідники, наявність зелені може підвищити продуктивність на 15%.

Кнопка «Наверх»
Закрыть