Земля

Щасливі події спричинюють стрес

стресІснує ряд щасливих життєвих подій, які, як не дивно, мають прямо протилежний ефект. Замість того, щоб викликати у людини позитивні емоції, вони, навпаки, стають причиною стресу. Можливо, звучить нелогічно, однак порушення повсякденної рутини і звичного режиму взаємодії провокує стрес-реакцію. Вихідний день неділя, наприклад, для багатьох трудящих самий неспокійний день. Поява стресових відчуттів пов’язане з почуттям тривоги і хвилюваннями щодо наступаючого робочого тижня.

Згідно з результатами дослідження, проведеного британськими вченими, стрес по неділях відчувають 26 відсотків працівників, які хвилюються щодо повернення на роботу в понеділок. Ще одним з найбільш стресових факторів є отримання нової роботи або підвищення на посаді. Було встановлено, що стрес, пов’язаний з просуванням по службі або зміною роботи займає друге місце після розлучення за своєю інтенсивністю.

Незважаючи на те, що почуття закоханості знижує стрес за рахунок вироблення гормону ендорфіну, незвіданість характерна для початкового етапу відносин може викликати у людини страх, переживання, тривогу, гормональні зміни і постійні коливання настрою, створюючи тим самим емоційно бурхливий і нерідко стресовий стан.

Не випадково день народження багато хто називає сумним святом. Він нагадує про наближення старості, є певним етапом підведення підсумків минулих років. І хоча подарунки, увага, посмішки та добрі побажання супроводжують це свято, він вважається одним з стресових, особливо коли кількість свічок на торті стає більшою.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button