Наука

Палеонтологи знайшли останки рідкісного беззубого динозавра

Кістки тварини виявили в Бразилії. Він належить до невідомих видів і був розміром з великого собаку. Попри відсутність зубів, рептилію віднесли до м’ясоїдних.

Plastic Toy Animal Dinosaur Skeleton
Фото Від SINGTO2

Робота з описом динозавра опубліковано у журналі Scientific Reports. Його кістки виявили прямо біля сільської дороги в штаті Парана на півдні країни, на так званому цвинтарі птерозаврів у районі міста Крузейру-ду-Уесті.

Розкопки ящера почалися ще 2011 року і тривали три роки. Потім палеонтологи працювали над відтворенням його зовнішності. Аналіз показав, що тварина мешкала у цих краях 70-80 мільйонів років тому. Йому дали ім’я Berthasaura leopoldinae — на честь вченого з Бразилії Берти Лутц, яка померла в 1976 році, а заодно місцевої імператриці Марії Леопольдини, яка жила в XIX столітті й опікувалася науками. Палеонтологи ласкаво назвали динозавра Бертою.

Розміри ящера виявилися невеликими: завдовжки — близько метра, а заввишки — 80 сантиметрів. Істота пересувалася на задніх ногах, а вага її не перевищувала 8-10 кілограмів. Вчені віднесли динозавра до тероподів, тобто м’ясоїдних тварин. Цей факт є особливо дивним, якщо врахувати, що у динозавра не знайшли слідів зубів. Його рот був схожий на дзьоб, а не на пащу хижака. Вчені кажуть, що для них це стало справжнім сюрпризом, тому вони поки не розуміють, чим саме їла істота.

«Відсутність зубів не означає, що динозавр не їв м’ясо. Багато птахів, наприклад соколи, як відомо, чудово обходяться без зубів і при цьому харчуються м’ясною їжею. Швидше за все, це була всеїдна тварина, яка проживала не в найсприятливіших умовах, де їй доводилося їсти що доведеться», — заявив один з авторів дослідження Джоан Алвес Соуза. скелет можна назвати одним із найповніших останків тварин крейдяного періоду, знайдених у Бразилії. У розпорядженні вчених виявилися череп, щелепа, хребет, кістки плечового пояса таза, передні та задні кінцівки Берти.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button