Наука

Молекули-самогубці можуть захистити нас від раку

Певні молекули РНК здатні запускати в клітинах механізм самознищення. Вчені Північно-Західного університету (США) вперше знайшли спосіб, як використовувати його для захисту від раку.

Пітер Маркус і його колеги виявили ланцюжок в геномі людини, який запускає те, що вони вважають давнім механізмом знищення раку в клітинах. «Ми думаємо, що так багатоклітинні організми знищували рак до розвитку адаптивної імунної системи, тобто близько 500 мільйонів років тому, — каже він. — Це може бути безпечний спосіб виведення з ладу, який змушує чужорідні клітини здійснювати самогубство. Ми вважаємо, що він активний в кожній клітині, що захищає нас від раку».

Ці молекули РНК можуть стати новим видом терапії раку, вважають вчені, що опублікували своє дослідження в журналі eLife. Ракові клітини не в змозі чинити опір їх впливу, тому що вони знищують відразу безліч генів, які необхідні раку для виживання.

На думку вчених, з самої появи багатоклітинних організмів приблизно 2 млрд років тому їм доводилося запобігати або боротися з раком. Тому природа повинна була виробити захисний механізм, інакше нас тут просто не було б.

Для того щоб перевірити свою здогадку, Пітер створив молекули-вбивці і за допомогою наночастинок ввів їх в організм заражених людським рак яєчників мишей. Зростання пухлини суттєво скоротилося без жодних негативних побічних ефектів. Крім того, важливо те, що злоякісна пухлина не розвинула опірність до цієї форми терапії.

Зараз Пітер і його колеги зайняті підвищенням ефективності відкритого ними методу, повідомляє EurekAlert.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button