Наука

Вітамін D зміг знизити ризик розвитку раку на пізніх стадіях

Вчені з’ясували, що добавки з вітаміном D знижують ризик розвитку раку на 17%. Причому їх ефективність залежить від індексу маси тіла пацієнта: для людей з нормальною і низькою вагою вони були корисні, а на пацієнтів з ожирінням майже ніяк не впливали.

Photo by Michele Blackwell on Unsplash

Дослідження провела команда з клініки Брігем енд Уїменс. Протягом п’яти років медики спостерігали за пацієнтами госпіталю: чоловіками старше 50 років і жінками старше 55 років, у яких на момент проведення дослідження не було раку. В цілому вчені проаналізували стан 25 тисяч осіб. Результати роботи опубліковані в журналі JAMA Network Open.

Автори поділили респондентів на чотири групи: одна приймала добавки вітаміну D і омега-3, друга – тільки вітамін D в поєднанні з плацебо, третя – тільки омега-3, а четверта – виключно плацебо. Під час дослідження учасників попросили обмежити вживання вітаміну D і жирних кислот до 800 міжнародних одиниць на добу.

Щороку добровольці повинні були проходити медичне обстеження. Вчені звертали увагу на наявність раку і стадію захворювання, а також на вагу і індекс маси тіла (ІМТ). Результати показали, що прийом добавок не впливає на ризик розвитку раку, але у груп, які вживали додатково вітамін D, значно знижувалася смертність на пізніх стадіях. При цьому тип раку ніяк не корелював з результатами.

Медики помітили, що на ефективність препарату впливає ІМТ пацієнтів. Так, загальне зниження смертності склало 17%, при цьому у добровольців з нормальною вагою цей показник доходив до 38%, а у людей з ожирінням, наближався до нуля.

Вчені не заперечують того, що описаний вище зв’язок може бути просто збігом, проте ранні дослідження вже показали, що надмірна вага здатна знижувати ефективність вітаміну. Наприклад, дослідження вітаміну D і діабету другого типу показали, що речовина корисна для людей з нормальною вагою, але майже ніяк не впливає на хворих з ожирінням.

«Отримані дані свідчать про те, що вітамін D може знизити ризик розвитку прогресуючих ракових захворювань», – робить висновок доктор Полетт Чандлер, автор дослідження. За її словами, вітамін D – недорога і доступна в аптеках добавка, яка зможе допомогти великій кількості пацієнтів, які страждають від раку на пізніх стадіях. Однак потрібні додаткові дослідження, щоб краще вивчити роль індексу маси тіла в появі та прогресуванні онкологічних захворювань.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments