Здоров'я

Пальмову олію можна створювати без шкоди навколишньому середовищу

Дослідники підрахували, що існуючі ферми та плантації можуть виробляти значно більше пальмової олії без необхідності в перетворенні територій тропічних лісів.

Palm Oil Фото Від taffpix

 

Попит на пальмову олію зростає, але щоб пропозиція могла його наздогнати, фермерам і великим компаніям часто доводиться вирубувати тропічні ліси. Тепер вчені знайшли спосіб збільшити врожайність і позбавити виробників від цієї необхідності

Десятки країн виробляють пальмову олію, але приблизно дві третини всього обсягу цього харчового продукту припадає на Індонезію, а попит на нього постійно зростає. Пальмова олія є основним експортним товаром і сприяє економічній стабільності країн-виробників, а також окремих фермерів всередині держави.

Але щоб задовольняти зростаючий попит фермерам і великим компаніям часто доводиться перетворювати торфовища і тропічні ліси — цінні екосистеми, які роблять значний внесок в біорізноманіття — в плантації з виробництва пальмової олії. Автори нової роботи чотири роки досліджували це питання і прийшли до висновку, що задовольнити попит можна і без розширення існуючих угідь. Для цього лише потрібно налагодити систему грамотного використання земельних ресурсів.

В Індонезії близько 42% земель, які використовуються для виробництва пальмової олії, належать дрібним фермерам, а іншими керують великі фірми. Дослідження показує, що фермери на належних їм територіях можуть збільшити врожайність, використовуючи деякі управлінські нововведення. Ці нововведення охоплюють більш ефективні методи збору врожаю, боротьбу з бур’янами, більш уважний догляд за рослинами і їх харчування.

На цей час автори дослідження працюють з виробниками, неурядовими організаціями, індонезійськими чиновниками й безліччю інших партнерів, щоб застосувати ці методи управління на практиці. Деякі фермери, що дослухалися рекомендаціям вчених, вже почали бачити зростання врожайності. За словами авторів, такі нововведення також можуть дозволити невеликим фермам отримати більше коштів для існування.

Дослідження опубліковано в журналі Nature Sustainability.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments