Здоров'я

Замріяні натури виявилися найбільш сприйнятливими до болю

Замріяні натури більш чутливі до хворобливих відчуттів, ніж зібрані і сконцентровані. До такого висновку прийшли американські медики. Детальний опис роботи було опубліковано в науковому журналі Pain.

Результати нового дослідження показали, що менш сприйнятливі до сильних болів виявилися люди, які вміють чітко фокусувати свою увагу на певних відчуттях. За словами вчених, така різниця в сприйнятті залежить від індивідуальних особливостей структури головного мозку.

zamyslennist

«Ми виявили, що різниця в кількості сірої речовини в певних областях головного мозку пов’язана з реакцією різних людей на біль», – прокоментував один з авторів проекту, професор медичного центру в Північній Кароліні Роберт Когхілл. Він заявив, що люди, кількість сірої речовини яких безпосередньо впливає на здатність свідомо притупляти хворобливі відчуття або майже не відчувати їх завдяки низькому больового порогу.

Щоб з’ясувати це, вчені запросили для участі в експерименті 116 добровольців. Їм нагрівали ділянку шкіри на руці або нозі майже до 50 градусів за Цельсієм. Після цього всі вони проходили МРТ, щоб вчені могли зафіксувати реакцію головного мозку на події. Випробовувані, які відчули більше неприємних відчуттів, мали менше сірої речовини в ділянках мозку, що відповідають за контроль уваги, задуми і мрійливості.

За словами Когхілл, надалі зафіксовані види структурних відмінностей можуть лягти в основу більш досконалих інструментів для діагностики, класифікації, лікування і навіть профілактики головних болів і інших неприємних відчуттів.

Натхнення: www.km.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button