Фото

Пам’ятники Х’ю Глассу (Hugh Glass): реальна історія вижившого (фото)

Одним з найгучніших фільмів останнього часу став «Виживший» (The Revenant) з Леонардо Дікапріо в головній ролі. Актор зіграв Х’ю Гласса, людину, яка існувала в реальному житті.

Насправді, Х’ю був мисливцем за хутром в XIX-му столітті. Він довго жив у горах і лише для продажу хутра періодично з’являвся в «цивілізації». Це була небезпечна, але дуже вигідна професія. У 1823-му році Гласс відправився у «хутряну» експедицію генерала Вільяма Генрі Ешлі вгору по річці Міссурі.


Після нападу індіанців, експедиція розділилася на дві групи. Та, в яку потрапив Х’ю, вирушила по суші до річки Йеллоустоун. У місці впадіння Гранд-Рівер, Гласс піддався атаці самки грізлі, яка захищала своїх двох ведмежат.

Американець не встиг вистрілити і здолав ведмедицю у сутичці, використовуючи виключно ніж. У Х’ю була розірвана спина, частково здерта шкіра на голові, рана на шиї і перелом ноги.Товариші були певні, що чоловік не доживе до ранку. Але він вижив, і супутники спорудили ноші, щоб нести товариша. Через два дні сам Х’ю попросив залишити його. Але з ним залишилися два друга, щоб дочекатися смерті і поховати з почестями. Глассу ставало все гірше, і в якийсь момент парочка друзів вирішила кинути його. Викопавши неглибоку могилу потенційному небіжчикові, Фітцджеральд і Бріджер відібрали у нього всю амуніцію і вирушили наздоганяти свою групу. Наздогнавши мандрівників, вони збрехали, що Гласс помер.


А ось сам Х’ю не був згоден з власною смертю. Спонукуваний бажанням помститися, він повз у напрямку найближчого населеного пункту, харчуючись дикими ягодами, корінням, комахами та зміями. Одного разу він зумів відігнати двох вовків від теляти бізона, і у нього було свято свіжого м’яса. Потім йому допомогли індіанці накрити рани на спині шкурою ведмедя, дали зброю і трохи їжі.

Х’ю через 6 тижнів благополучно добрався до Форту Кайова, де одужав, а потім відшукав зрадників. Але молодого Бриджера він пошкодував, а Фітцджеральда не міг убити, так як той, до того часу, вступив в армію. Вбивство солдата автоматично призвело б до страти самого Гласса. Х’ю загинув через десять років під час чергового протистояння з індіанцями.


Йому встановлено два пам’ятники в штаті Південна Дакота.


Історія цієї людини неодноразово екранізувалась, розповідалася в книгах і навіть ставилася в театрах.

Натхнення: re-actor.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button