Земля

Вчені виявили найдавніші сліди розведення вогню

Науковці представили громадськості гіпотезу, що свідчить про те, хто і коли вперше зміг роздобути вогонь. На думку фахівців, цими людьми стали жителі нинішньої південно-східній Іспанії, які там проживали близько 800000 років тому.

Можливі докази були виявлені в печері. Експерти звернули увагу, що населення змогло опанувати вогонь не менше, ніж мільйон років тому. Починалися пошуки на африканській території, після чого рушили на північ, а саме до Європи та Близького Сходу.

Насправді, якщо зазначений проміжок часу для Іспанії позначений правильно, він включає в себе неймовірно велику кількість різних місць, в яких намагалися розпалити полум’я багато століть тому. Розкопки, що почалися в 2011 році, надають можливість зрозуміти, що близько 165 каміння та артефактів з каменю, а також близько 2300 частинок тварин кісток тварин зберегли сліди нагріву. Науковий аналіз показує, що температурні показники під час обробки досягали від 400 до 600 градусів за Цельсієм, що властиво для предметів, які знаходяться у вогнищі.

Професора ставлять під сумнів факт того, що іскри від чагарникової пожежі могли б дозволити запалити всередині печери багаття, яке володіє семиметровим діаметром. Найімовірніше, поблизу печерного входу кущі не росли, а в кам’яному столітті печера розташовувалася в оточенні річки і болота.

Виявлені тварини рештки свідчать про те, що вогонь добувався дуже і дуже давно. На думку знавців, ця версія вважається найбільш достовірною.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button