Гумор

Папуги вивчили «нову мову» і тепер не розуміють родичів

Папуги не просто добре імітують навколишні звуки, вони обожнюють це робити! Головне, потім зуміти порозумітися з родичами

Краса папуг і їх дивовижні інтелектуальні здібності зіграли злий жарт з цими птахами. Саме через здатність імітувати звуки і яскравого забарвлення вони постійно наражаються на небезпеку з боку браконьєрів. На жаль, багато видів вже зникли, проте вчені не здаються і намагаються допомогти птахам відновити популяцію. Не обходиться і без курйозів!

Пуерто-риканський амазон

Пуерто-риканський амазон знаходиться під загрозою зникнення. Доля цих зелених птахів залежить головним чином від зусиль програм розведення в неволі і реінтродукції (переселення і заселення диких тварин і рослин на територію, де вони жили раніше).

В кінці XX століття цих папуг залишилося всього близько 26 в дикій природі і 56 в розпліднику через вирубку лісів і браконьєрство. Але в 1970-х роках ситуація трохи змінилася, коли пуерто-риканський амазон привернув увагу захисників природи, які почали програму розведення цього виду в неволі. На ранніх стадіях програми, через невелику кількість дорослих особин, захисники природи підсаджували до пуерто-риканських амазонів чорновухих амазонів для допомоги у вирощуванні пташенят.

Тепер, через десятиліття, вчені помітили, що це призвело до появи нового діалекту в «мові» папуг, що розмножуються в неволі. І це виявилося великою проблемою! Птахи, які прилітають з розплідника в історичні місця проживання, «спілкуються» інакше, ніж дикі, що ускладнює комунікацію між ними.

Вчені поки що не поспішають бити на сполох, тому що географічні відмінності в вокалізації між одним видом іноді трапляються в дикій природі. Однак це перший випадок, коли дослідники виявили, що новий діалект проявився через покоління в неволі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button