Гумор

Програміст забув пароль від біткоїн-гаманця, на якому 230 мільйонів доларів

З недавніх пір ціна на біткоїни зростає. На цю мить 1 біткоїн коштує понад 34 тисяч доларів. Однак разом з ростом ціни на криптовалюту з’явилася і нова проблема – багато власників біткоїну давно забули паролі до зашифрованих цифрових гаманців.

Програміст забув пароль від біткоіни-гаманця, на якому 230 мільйонів доларів
Aaron Olson / Pixabay

Як повідомляє The New York Times, програміст з Сан-Франциско, США, на ім’я Стефан Томас (Stefan Thomas) не може згадати пароль від жорсткого диска, на якому містяться закриті ключі до цифрового гаманця. У цьому гаманці зберігається 7002 біткоїни, вартість яких зараз складає приблизно 236 мільйонів доларів.

Програміст вже кілька років тому втратив листок, на якому записав пароль. Система пропонує користувачеві 10 спроб введення пароля, перш ніж вміст диска буде назавжди заблоковано. Тепер у Томаса залишилося тільки дві спроби.

Проблема з забуванням пароля до цифрових гаманців настільки поширена, що існує ціла індустрія експертів з кібербезпеки, які пропонують послуги з отримання доступу до гаманців без пароля. Однак, як сказав The New York Times експерт по криптовалюті Діого Моніка (Diogo Monica), отримати доступ до зашифрованих ключів неможливо.

За даними компанії Chainalysis, приблизно 20 відсотків усіх біткоїнів (18,5 мільйонів біткоїнів), загальна вартість яких становить близько 140 мільярдів доларів, знаходяться в загублених або заблокованих гаманцях.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button