Наука

Гриби опромінили, щоб поліпшити засвоюваність білка

Дослідники з російських інститутів опромінили гливу іонізуючим випромінюванням. Виявилося, що така процедура дозволяє підвищити засвоюваність білка, зберегти корисні властивості, смак, а також збільшити термін зберігання.

Image by pha?m L??c from Pixabay

Радіаційна обробка різних харчових продуктів дозволяє знизити втрати при транспортуванні і зберіганні, збільшити терміни придатності м’яса, риби, птиці, стримати процеси проростання картоплі та інших клубнеплодів і поліпшити якість заморожених продуктів.

Іонізуюче випромінювання дозволяє придушити життєдіяльність мікроорганізмів і шкідників, що вражають харчові продукти, без обробки хімічними сполуками або нагрівання. Продукт, оброблений радіоактивним випромінюванням, на відміну від замороженого, не втрачає корисних властивостей. Його також можна зберігати на 10-15 днів більше аналогічного продукту у вакуумній упаковці.

Автори нового дослідження вирішили з’ясувати, як радіація впливає на зміст легкозасвоюваного білка, амінокислот і вітамінів в сирої і вареної вішенки і в напівфабрикатів з цього гриба. Вчені вимірювали рівень білкових з’єднань при опроміненні різними дозами радіації. Виявилося, що при дозі від 1 до 10 тисяч грей в грибах підвищується вміст білка, вітамінів A, групи B, PP, D. Для порівняння, при дозі в 6-8 грей від променевої хвороби загине будь-яка людина без спецзахисту.

Дослідники також показали, що іонізуюче випромінювання підвищує вміст вільного білка і біологічної цінності гливи звичайної, а також збільшує терміни придатності напівфабрикату. Тепер вчені планують застосувати рецептуру і технологію обробки грибів у виробництві різних напівфабрикатів. Дослідники планують продовжити досліди в 2020-2025 роках.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button