Здоров'я

Вейпінг збільшує ризик розвитку хвороб легенів на 43%

Вчені давно говорять, що поняття «здорова альтернатива сигаретам» просто не існує. Їх слова в черговий раз підтвердило нове дослідження

Вчені з Медичної школи Бостонського університету повідомляють про те, що люди, які довго курять вейп схильні до серйозного ризику розвитку легеневих захворювань. Автори роботи підкреслюють, що ймовірність розвитку астми або навіть хронічної обструктивної хвороби легенів (ХОХЛ) в середньому дорівнює 43%.

Image by haiberliu from Pixabay

Багато людей вважають, що вейпінг – безпечна альтернатива тютюновим сигаретам. Однак все більше досліджень пов’язують такий вид куріння з проблемами зі здоров’ям, починаючи від запалення ясен, закінчуючи легеневими захворюваннями.

Автори нового дослідження відзначають, що раніше вже проводилося вивчення ризиків для здоров’я легенів від вейпінгу. Однак ці роботи в основному проводилися за участю тварин. У тих випадках, коли мова йшла про людей, дослідження часто були короткими й фокусувалися на гострих, а не хронічних станах.

Ще одна проблема, пов’язана з оцінкою впливу вейпінгу на організм, полягає в тому, що багато людей, які курять вейп, раніше використовували сигарети. Багато хронічних захворювань, які зустрічаються у цих людей розвинулися ще при палінні тютюну. Саме тому для нового дослідження вчені запросили учасників, які користуються виключно вейпом і ніколи не курили сигарети.

В ході нової роботи були проаналізовані дані понад 21 000 дорослих людей. Як виявилося, люди, які курять вейп, мають 43% ризик розвитку респіраторних захворювань, а ті, хто вже кинув – 21%. Якщо говорити про конкретні захворювання, то вчені повідомляють, що вейпінг збільшує ймовірність розвитку емфіземи на 69%, ХОХЛ на 57%, хронічного бронхіту на 33%, астми на 31%.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button