Земля

ПАР заборонить розводити левів на фермах

Нині тисячі левів розводять заради трофейного полювання, продажу частин тіла та туризму

Уряд Південно-Африканської Республіки заборонить левові ферми. Як повідомляє phys.org з посиланням на Agence France-Presse, зараз у ПАР діє близько 350 таких ферм, де утримують від восьми до дванадцяти тисяч левів (Panthera leo). Для порівняння, дика популяція виду в країні становить приблизно 3500 особин.

Леви (Panthera leo) на фермі в Південній Африці, Roberto Vieto / World Animal Protection

Левів розводять у неволі насамперед для того, щоб потім мисливці, здебільшого іноземці, могли застрелити їх в обгородженому вольєрі та відвезти додому цінний трофей – голову або шкуру вбитого хижака. Крім того, ферми заробляють на продажі лев’ячих кісток та інших частин тіла для потреб африканської та азіатської традиційної медицини. Окрему статтю доходу становить туризм: багато людей відвідують місця розведення левів заради прогулянок із цими великими кішками або спілкування з дитинчатами.

Розведення левів – надзвичайно прибутковий бізнес. Однак фахівці з охорони природи та захисники прав тварин давно домагаються його заборони. Вони вважають убивство левів заради розваги неетичним, а умови, в яких цих хижаків утримують у неволі, неприйнятними та такими, що сприяють поширенню хвороб. У відповідь на вимоги зоозахисників уряд ПАР 2021 року організував комісію з питання заборони левових ферм. Майже за три роки роботи члени комісії рекомендували ввести заборону на розведення левів у неволі та продаж частин їхнього тіла.

Як повідомила на прес-конференції в Кейптауні міністр навколишнього середовища ПАР Барбара Крісі (Barbara Dallas Creecy), у власників ферм буде два роки, щоб самостійно вийти з бізнесу. При цьому залишається незрозумілим, яка доля чекає на тисячі левів, що живуть у неволі. Захисники тварин пропонують випустити їх на волю – проте не виключено, що хижаків піддадуть масовій евтаназії. Слід також зазначити, що рекомендації комісії поки що не оформлені у вигляді закону.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button