Технології

Дрон поставив рекорд по тривалості перельоту

Зараз для транспортування медичних зразків і матеріалів використовуються багатоцільові безпілотники, однак їх 30-хвилинний час автономної роботи обмежує дальність дії. Тепер новий безпілотник здійснив переліт через океан тривалістю 103 хвилини.

Безпілотник використовували для транспортування живих зразків бактерій з лікарні на карибському острові Сент-Крус у випробувальну лабораторію на сусідньому острові Сент-Томас. Політ передбачав перетин відкритого океану протяжністю в 69 км. За повідомленнями ЗМІ, після успішного досягнення пункту призначення дрон міг літати ще пів години.

Дослідники відзначили, що зазвичай для перевезення біологічних рідин пацієнтів потрібно близько тижня. У разі таких захворювань, як лихоманка Денге, інфекція може досягти небезпечних рівнів за цей період часу. Однак оскільки використання безпілотника обходиться набагато дешевше і простіше, зразки можна відправити негайно.

 

Під час пробного польоту екіпаж слідував під безпілотним літальним апаратом у човні і був готовий взяти на себе ручне управління. При цьому в ході повністю автономних випробувань, заплановані на першу половину наступного року, дрон буде працювати самостійно.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button