Наука

Павуки стають агресивними з-за тривалого перебування на самоті

Французькі вчені з’ясували, що павуки стають агресивними, коли вони занадто довго знаходяться на самоті. Деякі види залишаються соціальними на протязі всього життя, а інші — лише в молодому віці, про що йдеться у виданні PLOS Biology.

Нове дослідження вчених з Університету Тулузи показало, що дорослі павуки забувають, як поводитися один з одним після надто довгого періоду самотності, що змушує їх ставати агресивними. Ці результати можуть допомогти дослідникам зрозуміти, чому деякі види павуків люблять проводити разом все своє життя, але більшість з них з’їли б іншого павука, якби у них була така можливість.

З більш ніж 40 000 відомих видів павуків все, крім 30, живуть одні в зрілому віці. Вчені вивчали лабіринтових павуків, які поширені у Франції. З’ясувалося, що вони почали відходити один від одного через п’ять днів після вилуплення, що, на думку дослідників, вказувало на природне збільшення агресії. Щоб перевірити це, вчені провели експеримент з павуками, які росли одні або в групі, а потім познайомили деякі пари. Павуки, які були вирощені в групах, майже ніколи не намагалися з’їсти незнайомого павука, але ті, хто виріс на самоті, атакували в 40% випадків. Дослідники прийшли до висновку, що ізоляція змушує павуків ставати агресивними, а не навпаки.

Дослідники сподіваються дізнатися, що відбувається з одинаками, що підвищує ймовірність атакувати інших павуків. Передбачається, що вони забувають про соціальні сигнали, коли проводять занадто багато часу далеко від побратимів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button