Земля

Стрілки годинника Судного дня залишили в 100 секундах від “ядерної півночі” (відео)

Пандемія коронавіруса, мільйони смертей, криза, конфлікти – дивно, але, незважаючи на все це, 2020 рік не вплинув на наближення людства до «ядерної півночі”. І стрілки метафоричного годинника Судного дня вчені вирішили не рухати.

Роберт Рознер і Сюзет МакКінні, члени Ради з питань науки і безпеки «Бюлетеня вчених-атомників» / © Getty Images

Годинник Судного дня – ототожнення того, наскільки наша планета близька до катастрофи через ядерні загрози, зміни клімату та іншого. І на минувшій онлайн-церемонії вчені вирішили не рухати стрілки: у 2021 році вони будуть на тому ж місці – 23:58:20, – що і рік тому. Таким чином, до «ядерної півночі” нам як і раніше залишилося 100 секунд, незважаючи на важкий 2020-й рік.

«Смертельна, яка вселяє страх, пандемія Covid-19 служить історичним” тривожним дзвінком “, яскравою ілюстрацією того, що уряди і міжнародні організації не готові впоратися з погрозами ядерної зброї і зміни клімату, які насправді знищують цивілізацію », – сказав президент і генеральний директор «Бюлетеня вчених атомників » Рейчел Бронсон.

Церемонія 27 січня

Чиказький журнал «Бюлетень вчених-атомників», який стосується питання міжнародної безпеки та загроз, в 1940-х заснували учасники американського Манхеттенського проєкту – творці першої атомної бомби. «Годинник став загальновизнаним індикатором уразливості світу до катастроф, пов’язаних з ядерною зброєю, зміною клімату і руйнівними технологіями в інших областях», – пояснювали раніше.

Проєкт годинника Судного дня з’явився в 1947 році, коли на обкладинку згаданого вище журналу помістили стилізоване зображення тих самих стрілок. Тоді вони показували без семи хвилин до півночі. Найбільш оптимістичним стан справ був в 1991-му, коли годинник зупинили на 23:43:00.

Два рази на циферблаті виставляли 23:58:00 – спочатку в 1953 році, коли Радянський Союз провів випробування «практичної» термоядерної бомби, а потім в 2018-м. Приводом послужила політична напруженість в світі і глобальні невідворотні зміни клімату. Однак ніколи в історії ми не виявлялися так близькі до ядерної півночі, як з 2020 року.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button