Всесвіт

Китай відправить тайконавтів на Місяць у 2027 році

Очільник китайської корпорації аерокосмічної науки і техніки (CASC) озвучив плани країни з освоєння космосу на найближчі роки. Про основні напрямки повідомляє South China Morning Post.

За словами У Яньшеня, глави найбільшого космічного підрядника країни, Китай запустить корабель, здатний здійснити першу пілотовану місію на Місяць вже в 2027 році. Яньшень зазначив, що пілотована місія стане можливою після створення ракети нового покоління («Ракета 921»), яка буде нести тримісний орбітальний апарат і місячний посадковий модуль для двох членів екіпажу.

За оцінками корпорації, “Ракета 921” — як вважають китайські експерти, мова йде про Long March CZ-5g — зможе доставляти корисне навантаження масою 70 т на нижню навколоземну орбіту і до 25 т на Місяць. У розробці використовуються передові технології, що використовуються для створення сучасної ракети для низької навколоземної орбіти з великою вантажопідйомністю Long March CZ, в тому числі її двигуни.

У CASC відзначили, що пілотована місія не єдиний місячний проект Китаю. У плани входять нові польоти місії “Чан’е” – автоматичної міжпланетної станції, що виконує подорожі до супутника Землі. Корпорація сподівається за допомогою станцій в 2026 році доставити зразки реголіту зі зворотного боку Місяця, а в 2028 — почати будівництво дослідницької місячної станції біля Південного полюса природного супутника.

Але і це не все. Китай також планує до кінця 20-х років відправити кілька зондів до газових гігантів і їх супутників. А найбільш амбітний проект – почати до 2030 року пошук планет, придатних для життя, за межами Сонячної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button