Всесвіт

Вчені повідомляють про ризик знищення Землі через спалахи на Сонці через 100 років

Вчені з Університету Колорадо розповіли про ризик знищення Сонцем життя на Землі протягом наступних 100 років. Причиною негативного сценарію може стати надпотужний спалах зірки, що викличе зростання температури в атмосфері планети в кілька разів.

Експерти Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики повідомили, що через 150 років варто очікувати сильний спалах на Сонці, спровокований різким викидом горючих газів. Потік тепла може досягти Землі, а також значно прискорити процес глобального потепління паралельно з ліквідацією озонового шару. У разі реалізації такого сценарію перебувати під променями Сонця понад 10 хвилин стане небезпечно для життя.

Вчені провели дослідження даних про «суперспалахах» зірок, які за габаритами перевершують Сонце в тисячі разів. Подібні явища мали шанс спровокувати руйнування всієї системи. Процес займав всього кілька годин часу, оскільки від зірки до кордонів планетарної групи викид доходив в найкоротші терміни. Астрономи попереджають, що викид енергії Сонця трапляється приблизно кожну тисячу років. У більш молодих світил процес має на порядок більшу частоту. З урахуванням реєстрації останнього такого викиду понад 800 років тому, можна говорити про важливість підвищення готовності до небезпечної ситуації у відносно недалекому майбутньому.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments