Технології

Переносний вітрогенератор Wind Catcher важить 10 кг і встановлюється за 15 хвилин (фото+відео)

Данський стартап KiteX розробив вітроелектричну установку Wind Catcher, що відрізняється легкістю і портативністю. Цей вітрогенератор важить всього 10 кг, компактно складається на час транспортування і встановлюється однією людиною приблизно за 15 хвилин.

При розробці Wind Catcher фахівці KiteX надихалися повітряним змієм для кайтсерфінгу і вітряними турбінами повітряного базування. Це не перший пристрій KiteX, призначене для взаємодії з вітром. Раніше компанія створила вимірювач швидкості вітру, який прикріплюється до смартфону  і літаючу вітряну турбіну на основі повітряного змія.

Переносний вітрогенератор Wind Catcher важить 10 кг і встановлюється за 15 хвилин

Каркас Wind Catcher збирається зі стрижнів, виготовлених зі скловолокна, переробленого пластику і пінополістиролу. Вітрогенератор фіксується вертикально за допомогою трьох розтяжок з нейлонових ременів, які з’єднують стійку пристрою з вбитими в землю кілками.

Готова до роботи вітроелектрична установка має діаметр ротора 4 метри і займає у висоту 6 метрів. До пристрою можна безпосередньо підключати різні електроприладу без використання додаткового обладнання як для споживання електрики безпосередньо під час його генерації, так і для накопичення в акумуляторі, який потрібно купувати окремо.

Wind Catcher оптимально підходить для організації автономного електропостачання під час відпочинку на природі, а також при перебоях з електроенергією, наприклад, через стихійних лих. Завдяки компактності і швидкості монтажу та складання вітрогенератора можна легко змінювати місце його розміщення і прибирати пристрій на час ураганного вітру.

Переносний вітрогенератор Wind Catcher важить 10 кг і встановлюється за 15 хвилин

KiteX пропонує дві версії Wind Catcher. Перша забезпечує вихідну потужність 200 Вт при швидкості вітру 5,5 м / с. Такий вітрогенератор призначений для живлення ноутбуків та іншої електроніки, портативних холодильників, освітлювальних приладів.

Друга, більш потужна модифікація видає 600 Вт при швидкості вітру 7,5 м / с. Цю модель можна використовувати, наприклад, для зарядки акумуляторів електричних велосипедів або для живлення електроінструменту.

Wind Catcher вже доступний для замовлення в рамках кампанії, запущеної KiteX на Kickstarter. Вартість 200-ватної моделі становить приблизно 1182 долари США, а більш потужної версії – близько 1754 доларів. Поставки портативних вітряків стартап планує почати в кінці 2021 року.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button